mikä oon??

kauris

voisko joku kertoo mikä on mun kiinalainen horoskooppi jos oon syntyny 7.1.1992 ja et mitä se kertoo musta???pliis!!!

4

675

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AROSUSI-09

      Maya-kalenterissa,pihtakuusi puuhoroskoopissa ja Apina kiinalaisessa./varjojenkirja.com,astro.fi,googlelta kiinalainen horoskooppi?

      • Heips vaan! Ja mikähän kummajainen minä sitten olen kiinalaisessa, jos olen syntynyt kesäkuun lopulla ja vuosi oli -66


    • Basu

      Toivottavasti osaat englantia hyvin. Tässä on selvitys. Hain sulle lyhemmän selvityksen suomeksi. Se on lopussa.

      Monkey people, on their merry way to becoming famous, like to strew memorable bits of impishness and practical jokes along the way. Lots of fun, they also possess a serious side and influence a good many people throughout their lifetime. They know how to accomplish the most difficult of tasks with the greatest of enthusiasm, concentration, and ease. Even so, they can easily get discouraged and confused and MUST do things their way! They often become great mathematicians, super chess players, researchers, entrepreneurs or scientists. And, great mentors! Monkeys have a burning passion for knowledge of every kind and they magically are surrounded by the finer things in life. Life is a big adventure!


      Always the center of attention, this headline grabber likes to be noticed, by everybody. This alienates some people because after all, others would like the spotlight once in a while, too. Others willingly gravitate towards the Water Monkey, recognizing a natural born leader when they see one. The Water Monkey is very sensitive to criticism and tends to hide behind an iron mask to protect from barbs, insults, and unkindness which might come their way. They need to control themselves to gain the respect of others. If they use their talent properly, they will become prosperous and know fully the Good Life. The passage of time will be very kind to them. They will know great happiness in their golden years. They will never know what loneliness is because children just love being with the Water Monkey. They will accompany them on their journey all the way.

      Apina on viihdyttävä, huumorintajuinen kumppani, vapautta rakastava luonne ja verraton ystävä. Hän on yleensä koko ajan äänessä ja hän kekseliäs ja hyvä ratkaisemaan ongelmia. Hän on suvaitsevainen, järkkymätön ja hänellä on luova järjestelykyky. Apina hyväsydäminen, vaikka saattaa joskus vaikuttaa röyhkeältä. Hänen mielestään ei ole mitään pahaa päästellä joskus valkoisia valheita.
      Apina on myös utelias ja valmis kokeilemaan kaikkea. Apina antaa helposti periksi mielihaluilleen ja haluaa tehdä asiat tässä ja nyt.

    • Nimetön

      oot kiinalaiselta horoskoopiltas vuohi oon itekki kauris mut siihen toiseen kysymykseen ei oo vastausta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      62
      915
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      704
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      79
      680
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      644
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      39
      636
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      87
      561
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      110
      535
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      38
      482
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      71
      457
    Aihe