olen 14 vuotta ja harrastin seksiä,mutta kortsu meni rikki,niin mistä tiiän olenko raskaana ku nyt siit on menny 1 kk,menkkoja ei oo tullu mutta ne on muutenki ihan epäsäännölliset,saattaa olla pois vaikka 3 kk.
mitenkäs?
oinas...
4344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
RASKAUSTESTIN, suosittelen!
testintekovaihtoehtoja on useampiakin. Voit ostaa apteekista tai ainakin meillä päin on ihan jo Citymarketeissakin niitä. Tai sitten voit mennä hakemaan terveyskeskuksestasi purkin ja pisaasta seuraavana aamuna siihen ja kiikuttaa labraan. Saat tuloksen joskus puolenpäivän maissa.
Kuinkas kauan sun edellisistä kuukautisista oli aikaa, kun tuo kortsu puhkes. Kun onneks ei naisilla jatkuvasti ole sitä ovulaatioaikaakaan.
Mutta testaa ihmeessä, niin saat tietää ja voit tehdä jatkotoimenpiteitä sitä mukaa. Niin, ja seuraavan vahingon sattuessa kantsii heti seuraavana päivänä marssia sinne terveyskeskukseen kyselemään katumuspillereitä vai mikähän niiden virallinen nimitys onkaan.
ovat viralliselta nimeltään
tee testi!