hhei

jos on viidennellä viikolla raskaana niin sattuuko abortti ku sehän on ihan pieni vielä,vai??
6438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Alkioon ei satu, sinuun sattuu jonkun verran. Abortti tehdään lääkkeellisesti, joillakin kivut ovat menkkakipujen luokkaa, joillakin huomattavasti suurempia. Etukäteen ei voi ennustaa kipuja, mutta niihin saa kyllä kipulääkettä ja niistä selviää.

Äänestä

Kun naista ronkitaan ei voi olla sattumatta.
Jos haluaa välttää sattumista niin kandee antaa lapsen kasvaa.

Äänestä
  • kyllähän se raskausaika ja varsinkin viimeisimmät tunnit usein sattuvat.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    kyllähän se raskausaika ja varsinkin viimeisimmät tunnit usein sattuvat.

    en halua pelotella, mut ite tein lääkkeellisen abortin viikolla 6, mua sattui todella paljon, pyörryinkin ja jouduin yöks tiputukseen.
    Tämäkin voi yhtä hyvin jostain allergiareaktiosta tiettyä lääkettä kohtaan.. kun ei tiedä..
    Voimia sulle!

    Äänestä

  • sehän ei sitten satu kun lapsi syntyy.

    Äänestä

..ja sinun sydämeen sattuu ja kovaa. Ja kauan. Mieti vielä muita vaihtoehtoja, jooko!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


girl-- kirjoitti:

jos on viidennellä viikolla raskaana niin sattuuko abortti ku sehän on ihan pieni vielä,vai??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu