yhtään niin hienoa ja kaunista asiaa kuin rakkaus kaikkine muotoineen? :)
Onko olemassa
lempi
6416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
... kuin onneton rakkaus :´(
on onnettomaksi tehnyt? :(
Kyllä rakkaus jo sinällään, siis kaikissa muodoissaan, romanttinen, ystävyys yms. on ihanaa silti, vaikka sinkkuna itsekin taplaan :)
sana.
sanan? siis ihan kielellisesti vai sisällöllisesti?
Rakkaushan on kuitenkin kaiken ihmisen erilaisen toiminnan liikkelle laittava voima :)
Voitko kuvailla, en ole moiseen eläissäni törmännyt ...?
voisin kuvailla vaikka kuinka paljon erilaisia rakkauden muotoja, ja kaikkia niitä tilanteita erilaisia ihmissuhteita aina romantiikasta ystävyyteen, rakastaviin yhteisöihin, rakkauden ilmentymiin.. vaikka mitä ja mihin.. ;)
Viimeksi asiaa pohtiessani täällä..
"Joka tapauksessa romanttinen rakkaus, ja rakkaus ylipäätään on siitä erikoinen juttu, että sitä voi yrittää selittää ja analysoida. Kuvata ja määrittää taiteen ja tieteen keinoin vaikka kuinka paljon, ja silti kyseessä on niin vaikuttava ja kaunis asia, että lukuisista yrityksistä huolimatta sen selittämättömyys ja ihanuus ovat ihana ikuinen salaisuus ;)"