Paljonko sinä saat viikkorahaa ja saatko sitä mielestäsi tarpeeksi? Minä en saa sitä riittävästi. Viikkorahalle olisi kyllä käyttöä paljon ja vehkeet pelaa hyvin.
terveisin Toivo.
ps. nimi muutettu
Kuka ymmärsi mistä todellisuudessa on kyse???
terveisin Toivo.
ps. nimi muutettu
Kuka ymmärsi mistä todellisuudessa on kyse???
Vastaukset 16
Vanhimmat
koljonvirralla ovat kesken.katsopa muita palstoja viikkorahoillesi ja ota aamulääkkeet.
repesin.
paras juttu tällä palstalla. Vai olenko itse kieroutunut kun het älysin Toivon viikkorahan puutteen?
Kun on riittävästi käteistä.
Kyllä ymmärsin. Toivon juttuhan on mainio. Kaikki vain eivät tunnu tajuavan, että mistä todellisuudessa on kyse. Ja siinähän se pointti onkin. Synonyymien käyttö on tosiaan verbaalista.
Ota Toivo minuun yhteyttä, niin hoidetaan asiata eteenpäin...
t. Eeva, samantyylinen vaiva...
tuonne toisille palstoille,niille omilleen,että jos viitsisitte?
ekkönä pöllö tajua jujua? siinä ei ole rahan kanssa mitään tekemistä! pönttö!!!
mille palstalle muuten arvelit että toivoin edellisten kirjailijoiden siirtyvän...?pörssisivuille vai?
jos ny pari kertoo viikossa muljaattas niin hyvä. Mutatta usseemmin ois kyllä mykavamampi. Kun Vaan sais.Tai joku ottais.
tv. Leila
vapaaehtoiseksi muljauttelemaan. Oikein hyvä ja luotettava varattu mies. Kerropas Leila meiliä, jos apua tarvitset.
Onko kiva olla tyhmä joka ei osaa lukea rivien välistä? Mutta toisaalta, pitäähän niitä tosikoitakin olla, eihän kaikki voi ymmärtää elämän päälle..
mutta yritys oli viestittää että seksi/viikkorahapalsta löytyy tuolta toisaalta,sivistymätön ääliö! ymmärsitkö tämän?
Homma oli juuri ei noin, vaan nimenomaan kohdennettu tunnetusti huumorintajuttomille ja suvaitsemattomille iisalmelaisille. Ne hän "ymmärtää" huumoria ainoastaan siinätapauksessa, että se kohdistuu vain johonkin toiseen, ei itseensä. Ponjasitko?
Joskus kun se nääs vois olla vaikka pienen itseironian paikka. Ei sillai niinku ahistas niin paljoo.
hyvä hyvä. taitaa meillä ite kullakin olla välillä "viikkorahan" puutetta. Jännällä tavalla otit Topi asian esille.
Kyllä se tosiaan masentaa tuo pihtaaminen. Ja sitten ihmetellään, että miksi on olemassa näitä salarakkaita.
ole kehumista.kahdesti viikossa?kummallista kuitenkin jos aikuiset ihmiset täällä "ottavat asian jännällä tavalla esille"...hohhoijaa.
niin ei tarvitse huoraamisistaan jauhaa,ja ellei yhteiselo onnistu niin eroaminen ei ole kovin hankalaa nykyisin.helvetti että oksettaa kaikki kaksinaamaiset paskat,sukupuoleen katsomatta.