Heippa kaikille! Tänään olimme rakenne ultrassa, jossa meille kerrottiin, että tulokas on 85% varmuudella tyttö. Onko teillä ultra pitä nyt paikkaansa?
Huomenna menen lv-punktioon, sillä niskapoimu oli korkea, niin että siinä hä n sen sukupuolenki saa tietä ä , mutta mielenkiinnolla kyselen ;-)
Iloista odotusta kaikille!!!
Huomenna menen lv-punktioon, sillä niskapoimu oli korkea, niin että siinä hä n sen sukupuolenki saa tietä ä , mutta mielenkiinnolla kyselen ;-)
Iloista odotusta kaikille!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
millä viikolla olit kun sait tämän arvion??ihan mielenkiinnosta.. itselläni ensi vkolla 13 vkoa ja np- ultra tiistaina..mutta eikai silloin vielä voi sukupuolta nähdä, muistaakseni joskus 16 vkon jälkeen vasta "luotettavasti"??
Olin noin viikolla 42 ultrassa ja sillon kysyin kumpi on.Onniteltiin,että tyttö on tulossa.Tasan viikolla 43 syntyi sitten poikamme.Eikä suinkaan ollu mikään epäselvä tapaus.
Ei kyllä minun mielestä sukupuolta voi nähdä jo niin aikaisessa vaiheessa kun rv13 vaan vasta rv 16 paikkeilla. Ite kävin rakenneultrassa rv 18 ja sillon mulle kerrottiin että tyttö tulossa. Myöhemmin kävin sitten raskauden loppupuolella painoarvioultrassa jossa kerrottiin että poika se siellä. Tyttö kuitenkin tuli.:D