mikähän mahtaa olla vikana kun vaihdoin massikkaan uudet öljyt niin se ei tuntunutkaan tykkäävän niistä vaan sylki kaiken ulos öljytikun aukosta. olen ottanut kannen irti mutta tiivisteessä ei näkynyt mitään vikaa. oiskohan männänrengas mennyt, vai voiko öljy olla sellaista että ei pysy koneessa, niinkuin eräs naapurini väitti.
massey ferguson 135
hemu
62172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
" huohoitin " -putken ? Ettei olisi tukossa/lytyssä ?
MF-135 :han jo vanha traktori malli , joten paineiden ohikarkailuja esiintyy .
Oli minulla auton samanlainen tapaus ja luulin että nyt jonkinlainen remontti eessä vaan kokeilin toisenlaisia öljyjä ja vika korjaantu. Että kokeilehan jotain semmosia perusöljyjä ennenkun alat purkamaan.
moottoriöljy suositus on 10W30 ..
pura koko traktori ja kato sen hytin alle mulla oli se vika ferkussa...! ja minkä vuoden sun massikka on siellä hytin alle menevä letku moottorista niin se voi olla poikki !!
Olisiko ollut niin hyvä tuuri että rengas olisi katkennut tai sylinteri putki halennut
katoppa milta sylinterit näyttää kyllä pitäisi olla jotain jälkiä
Vai laitoitko jotain ihme öljyä ???
Normaali w 30 moottori öljy ei sitä tee
massey ferguson 135
on okia pappan rattori
kun siitä ottaa kummatki
ovet ja taka karmin