Jos koko maailma on joskus käännytetty islamiin ja maailma on rikkaampi paikka kuin nyt niin miten kaikki halukkaat pyhiinvaeltajat mahtuisivat Mekkaan määrättynä aikana. Sinnehän voisi olla pyrkimässä nykyisen parin miljoonan (tai mikä se luku on) sijasta 20 - 30 miljoonaa ihmistä tai vieläkin enemmän. Miten Saudi-Arabian lentokentät ja tieverkosto sen läpäisisivät. Mistä kaikille ruoka ja juoma ja hygienia? Miten 20 miljoonaa mahtuisi kiertämään 7 kertaa Kaaban sekä Arafatin vuorelle. Eihän se olisi mahdollista enää teoriassakaan. Pitäisikö perustaa maailmalle uusia Mekkoja?
miten Mekkaan
mahtuisi
3541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 36 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lohkaistaan kaaban mustasta kivestä palasia, viedään niitä ympäri maailman ja perustetaan niitten ympärille uusia mekkoja.
Eikös ole hieno ajatus?
siitä syntyisikään!
:D
Miksi? Häirikköseriffi oli monen päivän ajan terrorisoinut keskustelua deletoimalla siitä suurimman osan. Hän poisti koko ketjun vasta häiriköityään sitä pitkän aikaa. Siispä miksi osa ketjua sai olla paikallaan monta päivää? Tai pikemminkin, miksi jäljelle jäänytkin keskustelu piti deletoida?
Miksi ylläpito ei kaiva lokitietoja esiin, ja tarkista häirikköseriffin järjetön poistopolitiikka?