Puhelun nauhoitus

Miten voin kytkeä nauhurin handsfreen paikalle että voisin nauhoittaa puhelut? Onko joissakin mp3 soittimissa ulkoisen mikrofonin paikka jota voisi kättää?
7818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mikäköhän malli kyseessä?
näppärämpi tapa olisi asentaa puhelimeen ihan puheluiden nauhoittamiseen tarkoitettu ohjelma.. vaatii kuitenkin muistaakseni symbian softalla varustetun luurin..

Äänestä
  • Joko 5100 tai vanhempi 3510i?

    Äänestä

Helppoa, kun sen tietää.
E70 sivussa on nauhurin kytkin, voit nauhoittaa puhelusi ilman mitään sorvaamista.
Muista kuitenkin lain määräämät rajoitukset !

Äänestä
  • Saa lain mukaan tallentaa ja jopa julkaista.

    Äänestä

  • No laki ei anna mitään tuohon asiaan.
    Omat puhelut saa aina nauhottaa kaikki, mitään kenellekään kertomatta.
    Ja saa vieläpä julkistaakin.

    Äänestä


  • Väitinkö toisin ?
    "Muista rajoitukset"
    Opetelkaa lukemaan suomenkielen sisältö...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huono muisti kirjoitti:

Miten voin kytkeä nauhurin handsfreen paikalle että voisin nauhoittaa puhelut? Onko joissakin mp3 soittimissa ulkoisen mikrofonin paikka jota voisi kättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu