HDTV, missä voi käydä pk-seudulla

Noita ihmelähetyksiä? Kuva on kuulema aivan ylivertainen, uskomattoman terävä, jotain satumaista.

Näin siis hehkutetaan mutta epäilen, ettei vain ole hypeä jolla kansalle yritetään myydä uutta televisiota vaikka parannus kuvanlaatuun on vaatimaton.

Missä siis voin omin silmin nähdä onko se niin hyvä kuin väitetään, kiitän jo etukäteen.
1270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

SonyCenteriin, siellä luulisi olevan hd-demoa pyörimässä.

Tuohon, että onko se ylivertainen ei ole kahta sanaa. Siis jos vain vertaat samankokoista isohkoa (esim. 36-37 tuumaa) kuvaputkea ja hyvää hd-paneelia hyvällä materiaalilla parin metrin päästä katsottuna. Mutta jos katsot 50-tuumaista läheltä huonolla materiaalilla niin ei se kuva mitään herkkua ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katsomassa kirjoitti:

Noita ihmelähetyksiä? Kuva on kuulema aivan ylivertainen, uskomattoman terävä, jotain satumaista.

Näin siis hehkutetaan mutta epäilen, ettei vain ole hypeä jolla kansalle yritetään myydä uutta televisiota vaikka parannus kuvanlaatuun on vaatimaton.

Missä siis voin omin silmin nähdä onko se niin hyvä kuin väitetään, kiitän jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu