Sain Volkswagenilta sähköpostia, että olen voittanut 100.000 puntaa ja volkkarin. Nyt kyselen, että kuinkas moni on "voittanut" saman volkkarin??? Hieman epäilyttää tällainen... Soitin kahteen viestissä mainittuun numeroon, jossa kumpikin mies kertoi tämän olevan totta. Itse en usko ollenkaan.
Volkswagenin voittaja?
9
2073
Vastaukset
- Ville vaan
taitaa olla humppuukkia
- minä voitin viime vuonna
Uskottava se oli, täytyi vaan ensin lähettää luottokortin numero henkilöllisyyden tarkistamiseksi, mutta sekin onnistui näin sähköpostiaikaan helposti.
- Aulis Gerlandet
Tämä viesti on feikki!
- vaan
luottokorttihuijaukselle! Niin ja ne puhelinnumerot on sitten maksullisia.
Mutta tyhmiltä saa ottaakin rahat pois. En sentään minäkään niin höpsö ole, että luottokorttinumeroitani jakaisin ;) Kyseisessä postissa kysyttiin osoitetta ja kotimaata. Joita en tosin silti antanut. Varokaa siis muutkin!
P.S. Saldonkin kännystä otin, eikä jumalattomia summia näkynyt, vaikka kyseiset puhelut kuitenkin muutaman euron arvoisina :)vaan kirjoitti:
luottokorttihuijaukselle! Niin ja ne puhelinnumerot on sitten maksullisia.
Mutta tyhmiltä saa ottaakin rahat pois.Kukas luottokorteista puhui ;) Ainahan ne puhelut maksaa, tässä tapauksessa ei onneksi maltaita. Loppu hyvin, kaikki hyvin :)
- nakkendaali
hande-83 kirjoitti:
En sentään minäkään niin höpsö ole, että luottokorttinumeroitani jakaisin ;) Kyseisessä postissa kysyttiin osoitetta ja kotimaata. Joita en tosin silti antanut. Varokaa siis muutkin!
P.S. Saldonkin kännystä otin, eikä jumalattomia summia näkynyt, vaikka kyseiset puhelut kuitenkin muutaman euron arvoisina :)Juu muutaman euron... Ja arvaapa onko huijari tyytyväinen vaikkapa 50 000 puheluun. Volskimiehiä huijataan aina. Maksa vähän enemmän...
nakkendaali kirjoitti:
Juu muutaman euron... Ja arvaapa onko huijari tyytyväinen vaikkapa 50 000 puheluun. Volskimiehiä huijataan aina. Maksa vähän enemmän...
Itseasiassa suurin osa noista puhelueuroista meni Volkswagenin omaan asiakaspalveluun, sillä varmistin heiltä, ettei heillä moista kilpailua ole.
Huijarit taasen eivät puheluistani hyötyneet, sillä heidän puhelunsa maksoivat ainoastaan ulkomaanlisän normaalin puhelumaksun verran (sain juuri puheluerittelyn). Ethän sinäkään hyödy, jos sinulle joku soittaa, ellet satu sitten omistamaan liittymää, jossa näin on ;)
Ja sähköpostissa pyydettiin ottamaan yhteyttä sähköpostitse, joten mikähän mahtoi olla heidän motiivinsa huijaukselle?- Realismin mies
hande-83 kirjoitti:
Itseasiassa suurin osa noista puhelueuroista meni Volkswagenin omaan asiakaspalveluun, sillä varmistin heiltä, ettei heillä moista kilpailua ole.
Huijarit taasen eivät puheluistani hyötyneet, sillä heidän puhelunsa maksoivat ainoastaan ulkomaanlisän normaalin puhelumaksun verran (sain juuri puheluerittelyn). Ethän sinäkään hyödy, jos sinulle joku soittaa, ellet satu sitten omistamaan liittymää, jossa näin on ;)
Ja sähköpostissa pyydettiin ottamaan yhteyttä sähköpostitse, joten mikähän mahtoi olla heidän motiivinsa huijaukselle?Ei kai kukaan ole niin tyhmä, että edes rupeaa tiedustelemaan tuollaista asiaa ? Maksoi sitten vähän tai paljon, joka sentti on liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli305712Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm144304Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403237IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm522931Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3331518Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861328- 601259
Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2241170- 791159
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul4011151