Mies autiomaassa

Mies on kuolleena keskellä autiomaata mukanaan vain tikku ja päälläänolevat vaatteet.

Teidän pitää selvittää kaikki loput kyselemällä kysymyksiä, joihin voi vastata kyllä/ei.

Tietääkö joku tällasia lisää?
oisin kiitollinen ^^
135233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

..miehellä kesävaatteet?
..talvivaatteet?
..onko hän ollut jo pitkään kuolleena?
..onko hänellä tikku kädessään?
..onko tikku puuta?
..onko mies kuollut autiomaassa ollessaan?

Äänestä
  • ON kesävaatteet.
    pitkään kuolleena? -ei merkitystä, vaikka kyllä :)
    tikku ON kädessä.
    Tikku ON puuta.
    Mies on kuollut autiomaassa ollessaan.

    Äänestä

Juu tiedän monta lisää. En nyt jaksa vaan kirjotella niitä, ehkä myöhemmin ;)

Arvoituksesta: Oliko mies koittanut etsiä vettä tikun avulla? Kaivaa vettä maasta? Vai oliko mies laittanut tikun pystyyn maahaan saadakseen selville kellonajat/ilmansuunnat?

Äänestä
  • Kaikkiin ei :D

    Äänestä

Mies oli autiomaassa mukanaan jäätelö virvokkeena. Sitten kun jäätelö ennen pitkää loppui, mies kuoli.

Äänestä
  • No ei ei eiii :D

    Äänestä

yks arvotus lisää:

merimiehet, jotka on just palannu pitkält merimatkalta, menee ravintolaa ja tilaa albatrossia. ku ne maistaa sitä ekan haarukallisen, ni ne kaikki pyörtyy. miksi?

Äänestä
  • Ooon kuullu tän joskus :P Ei tuu mieleen.. x)

    Äänestä

  • Tuutaa kirjoitti:

    Ooon kuullu tän joskus :P Ei tuu mieleen.. x)

    jätkät oli joutunu syömään kokin valmistamaa albatrossia merimatkalla. kaikki ei siltikään selvinneet hengissä. kun he söivät lintua, tajusivat syöneensä kuolleita tovereitaan...ohjelmasta Ariadnen lanka...mikäli joku vielä muistaa.

    Äänestä

saanut lyhimmän tikun ja joutunut poistumaan lentokoneesta ettei kone putoaisi.

Äänestä

kaksi miestä oli kuumailmapallo lennolla. palloon tuli liikaa painoa ja painoa oli vähennettävä. ensiksi miehet heittivä vaatteensa pois, mutta se ei auttanut.miehet vetivät pitkää tikkua kumpi hyppää pois.

Äänestä
  • Jepa jee, suunnilleen oin :)

    Äänestä

tietääkö joku ariatnan ositetta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuutaa kirjoitti:

Mies on kuolleena keskellä autiomaata mukanaan vain tikku ja päälläänolevat vaatteet.

Teidän pitää selvittää kaikki loput kyselemällä kysymyksiä, joihin voi vastata kyllä/ei.

Tietääkö joku tällasia lisää?
oisin kiitollinen ^^

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu