Järkkäri-auto

mikä tää pikkukärry on joka menee ja tulee? kyljes joku järkkäripartio. mustiin pukeutuneit sissei? mitä ne tekee?
51092
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ne hakkaa sut jos irvistelet mummuille tai pöllit sukulakuja.

Äänestä
  • Se on Temsec Patrol, eli Temosen firman järjestyksenvalvojapartio. Kiertävät ainakin auttamassa Temsecin portsareita (=järkkäreitä) ongelmatilanteissa yms.

    Äänestä

Patrolin pojilla on kyllä keltaiset takit. Ei mustat vaatteet, niinkö näillä Suomisen sekopää-portsareilla... Kaks täysin eri asiaa. Pakko pistää selvennystä, sillä Temosen pojjaat on ihunia! =)

Äänestä
  • Jaa juu, tais niilla olla mustat kauluspaidat sittenkin päällä näin kesällä... Heh! =)

    Äänestä

  • Patrol.. kirjoitti:

    Jaa juu, tais niilla olla mustat kauluspaidat sittenkin päällä näin kesällä... Heh! =)

    Lapsellista sakkia, luulevat että saavat ajaa miten tahtoo. Sillä Temosella on ainakin pää pehmentynyt.
    Leikkivät jotain poliiseja...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


???? kirjoitti:

mikä tää pikkukärry on joka menee ja tulee? kyljes joku järkkäripartio. mustiin pukeutuneit sissei? mitä ne tekee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu