työkaverini on kalamies ja en siedä häntä ollenkaan koska hän yrittää saada petiinsä aina varatun naisen mutta ei esim.lapsia ja muita velvollisuuksia ja hän on kylmä ja tunteeton esim.omia lapsiaan ja vanhempiaan kohtaan.Eräs työkamu sanoi kerran että MINÄ yritän muka iskeä sitä.Taivas varjelkoon,ennemmiin rupeisin lesboksi.
kiero
mörökölli
2572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos kalamies käyttäytyy noin, ei hän ole kovin terve mieleltään. Joskus herra kokenut jotain ehkäpä parisuhteessa, ehkä häntä on petetty ja hän lähtenyt kehittämään sotaa kaikkia varattuja kohtaan. Sairas mieli sairaat teot.
Tosiaankin, jos kalat käyttäytyvät edellä mainitulla tavalla ovat varmasti muutamat mielensopukat kärsineet pahoja kolhuja. (koskee kyllä muitakin merkkejä, eipä unohdeta nyt heitäkään)
Kalatihmisen kohdalla kieroutumisen kohdalla on ymmärrettävä, että kokemukset, jotka ovat saaneet tästä kehittymään hirviön, ovat ylitse kaikkien käsitysten. Kalat kestävät paljon ja siksi tilanne joka saa nämä kasvamaan kieroon täytyy olla verrattavissa lihamyllystä läpiviemiseen - ehkäpä kannattaisi tämä vereslihalla oleva kylmä ja tunteeton tapaus ottaa häikäilemättömästi puhuttelupenkkiin ja häkellyttää suorilla kysymyksillä siitä mikä pisti kaverin näin epäinhimilliseen kuosiin... tiedä vaikka osa siitä tuntevasta herkästä kalasta olisi jotain jäljellä, kun vähän ravistelisi..