Onko lävistys/lävistykset kasvoissa este palvelukseen?
Kielilävistyksen kohdalla ei ainakaan vois heittää mitään turvallisuus juttuja koska sitten lähtee vähän jotain muutakin jos jokin siihen koruun osuu.. Mitä olette mieltä? Entä jos kieltäydyn ottamasta lävistyksiä pois, mitä sitten :o
Kielilävistyksen kohdalla ei ainakaan vois heittää mitään turvallisuus juttuja koska sitten lähtee vähän jotain muutakin jos jokin siihen koruun osuu.. Mitä olette mieltä? Entä jos kieltäydyn ottamasta lävistyksiä pois, mitä sitten :o
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ne on otettava. Trust me.
Näin on... että rohkeesti pois vaan... saat sä ne sit taas vissiin ite laitettua kun pääset lomille!!! HERÄTYS!!
riippuu koulutuskeskukseta, toisinsanoen alijohtien pätemisen tarpeesta.. luultavasti niitä ei sallita esim. turvallisuussyistä.
eli mulla oli koko 362vrk palvelusajan kielilävistys ja kummassakin nännissä. Kyllä ne mulkut katto jossain uimassa ku oltiin et mitäs vitun koruja tolla on, mut nopeesti unohtu. Naamasta lähtee korut. Jos ei muuten niin vaikka sitten repimällä. Mun puolesta saa olla vaikka persereiässsä läväri kunhan se ei näy.
Naamasta korut on otettava pois. Muuten ei väliä, kunhan eivät aiheuta turvallisuusriskiä.
Ota pois vaan ne näkyvät korut kun astut palvelukseen, ei se ole iso juttu. Helyt voi laittaa takas sitten myöhemmin jos haluaa. Ehkä huomaatkin, että ilman romuja on mukava olla.
mulla on lävistys genitaalialueella.terskassa.se on siinä ja pysyy.napakoru,kielilävistys,kulmalävistys,korviksia 36 tatuointeja.jos armeijaan meen niin yhtään en pois ota,se on saletti.
Noh tatuointeja on vähän paha ottaakkaan niin vain pois, mutta jos armeijaan meinaat mennä, niin ne muut romut kyllä lähtee se on ihan varma juttu. Sinä nuori kapinallinen, tulet sen huomaamaan :)
Ainoastaan vihkisormusta saa armeijassa käyttää, mutta kukapa ne lävistykset sulta pois ottaa?
Helvetillisen huudon tulet saamaan melko varmasti ja kaikenlaista uhkailua, että repivät ne irti jos ei muuten lähde. Eivät kuitenkaan saa niitä väkisin pois ottaa, koska se loukkaisi sun koskemattomuutta.
Eli uhkaa oikeusjutulla, jos joku urputtaa. Tämä hiljentää useimmat, ainakin varusesimiehet. Jos huono tuuri käy, niin tapaat kusipää skapparin, joka oikeasti voi ne helyt repiä sun päältä. Mutta lävistyksen ottaneena pitäisi hieman kipua kestää. Sitten saat oikeudessa korvauksia pahoinpitelystä ja armeija maksaa korvausta sun loppuelämän aiheuttamastaan kosmeettisesta haitasta, joka jää kun lävistys revitään väkisin pois.