uskonto on ISLAM. Tehdään kaikkee terrorismia allahin nimeen! PASKA USKONTO!
-KRISTITTY-
-KRISTITTY-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...kristinusko tuli esim. Suomeen muuten kuin tappamalla ja alistamalla?
paha...ei se paha ole. ne aivopestään siihen.useimmat islamit on rauhaa rakastavia ja perheestään huolehtiviä kunnon ihmisiä,mietipä tätä: jos islam uskonto on väärin niin eikö kristitty oo kans vääriin? mikään uskontoei oo väärin!!!!!!
Kristinuskossa ei aivopestä (paitsi uskonlahkot), toimita jumalan nimeen tai alisteta naisia! Islam on paha uskonto, joka ei saa päästä kristinuskon ohitse! En ole mikään uskovainen mutta olen erittäin onnellinen, koska olen kristitty!
-KRISTITTY-
Kristinuskossako ei aivopestä??? Sinäkin sanot, ettet ole mikään uskovainen, mutta silti maksat kirkollisveroa joka kuukausi, vai maksatko?
Kristityistä (puhun nyt luterilaisista) suurin osa ei edes tiedä mitään omasta uskonnostaan. Heille riittää kunhan pääsevät ripille ja naimisiin kirkossa jne... ja siitä he maksavat veroa kirkolle. Islam ei peri veroa, ainoa asia mikä muslimin tulee maksaa on almut köyhille ramadan kuukauden aikana, ja sen rahan voit itse antaa valitsemalle ihmiselle.
Miksi luterilaiset ovat kovasti huolissaan Islamin leviämisestä Suomeen? Olisiko yksi syy siihen se, että veron maksajat vähenee...vai mikä?
Islam on paras ja ainoa uskonto, joka on mennyt kristinuskon ohitse jo ajat sitten.
uskot islamin VALHEESEEN?
"Miksi luterilaiset ovat kovasti huolissaan Islamin leviämisestä Suomeen?"
Luultavasti siksi että Suomessa vallitsee aika hyvä uskonnonvapaus ja Islam on sen kanssa ristiriitainen pakkouskonto. Se toimii nyt uskonnonvapauden suojassa mutta ihanteena on täydellinen Islam, jossa uskonnon- ja monet muutkin vapaudet ovat tuntemattomia asioita.
Hassu paradoksi sinänsä. Tarkoittaako uskonnonvapaus sitä että pitää sallia uskonto, jonka oppiin ei sisälly uskonnonvapaus?
"Islam on paras ja ainoa uskonto, joka on mennyt kristinuskon ohitse jo ajat sitten."
Jostakin syystä kyllä tuo edistynyt uskonto tuntuu maailmalla olevan kytköksissä monenlaiseen takapajuisuuteen. Kumpi lie syy ja kumpi seuraus?
"Jostakin syystä kyllä tuo edistynyt uskonto tuntuu maailmalla olevan kytköksissä monenlaiseen takapajuisuuteen"
terrorismiin ja viattomien siviilien veren vuodatukseen.
>Islam on paras ja ainoa uskonto, joka on mennyt kristinuskon ohitse jo ajat sitten.
En väitä vastaan, mutta joitakin todisteita odottaisin. Mikä on mittari, joka noin osoittaa? Esimerkiksi imeväiskuolleisuus on muslimimaissa paljon suurempi kuin länsimaissa, joten jos suuri luku tässä osoittaa uskonnon etevämmyyden, islam on tosiaan ajanut ohi ja lujaa.
> Kristinuskossako ei aivopestä??? Sinäkin sanot, ettet ole mikään uskovainen, mutta silti maksat kirkollisveroa joka kuukausi, vai maksatko?
Kristityistä (puhun nyt luterilaisista) suurin osa ei edes tiedä mitään omasta uskonnostaan. Heille riittää kunhan pääsevät ripille ja naimisiin kirkossa jne... ja siitä he maksavat veroa kirkolle.
Voit tulla uskoon vaan omasta tahdosta kun ymmarrat mista on kyse ja valitsen sen tien.Tistysti voit kuulua kirkkoon ja maksaa veroa jos haluat. Kyse on vapaudesta. Voit tehda mita naet itsellesi parhaaksi. Monet muslimit "syntyvat" uskontoonsa jos heidan isa on muslimi ja sen jalkeen ei ole mahdollisuutta jattaa tata uskontoa tai vaihtaa. Siita seuraa kuolemantuomio. Siis ei uskonvapautta.
>Islam ei peri veroa, ainoa asia mikä muslimin tulee maksaa on almut köyhille ramadan kuukauden aikana, ja sen rahan voit itse antaa valitsemalle ihmiselle.
Islamissa joutuvat maksamaan veroa ei muslimit jotka siella elavat. Jos he elavat islamilaisissa maissa, koraanin mukaan he joko maksavat tiettya veroa (jota muslimien ei tarvitse maksaa) tai taas seuraa kuolemantuomio.
> Miksi luterilaiset ovat kovasti huolissaan Islamin leviämisestä Suomeen? Olisiko yksi syy siihen se, että veron maksajat vähenee...vai mikä?
Islam on paras ja ainoa uskonto, joka on mennyt kristinuskon ohitse jo ajat sitten.
En usko etta vain Luterilaiset ovat huolissaan vaan kaikki lansimaat. Islam on taysin vastakkainen uskonto/ajattelutyyli lansimaista ajattelutyylia kohtaan. Siis, koraani kehoittaa sotimaan ei muslimeja niin kauan etta kaantyvat tai ovat taysin alistettuja. Koraanin lakien mukaan oikeudessa muslimin todistus on aina patevampi kuin ei muslimin, kahden naisen todistus vastaa oikeudessa yhden miehen todistusta, miehella on laillinen oikeus lyoda vaimoaan, koraani opettaa etta tyton kanssa voi menna naimisiin kun taman kuukautiskierto alkaa ynna muuta jota en tassa lahde luettelemaan.
Siis islam on vakivaltainen, naisia alentava, ei minkaanlaista vapautta suova uskonto.