Helppo raha pois mummoilta

Mummot mieluusti maksaa, kun niille tekee vähän putkiremonttia ja semmosta.
1294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nämä lait ja osaa pyytää kuittia ja ennakkoverolippua näytille.
Kotitalousvähennys on ihan hyvä, mutta ne
työntekijät ovat kyllä aika osaamattomia.

Pyysin yhtä ns.yhden miehen firmaa asentamaan
parit verhotangot ja susihan siitä hommasta tuli.
Enkä maksanut kaverille, koska jouduin tilaamaan
ammattimiehen paikkaamaan jäljet seinästä
ja asentamaan verhotangot oikein.

Sitä helppoo rahaa ei ihan äkkiä tule meikäläiseltä ainakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasper Janatuinen kirjoitti:

Mummot mieluusti maksaa, kun niille tekee vähän putkiremonttia ja semmosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu