uus kovo

kun vana kovo hajos (maxtor diamonmax8 80b) jos ostan uuden pitääkö se jotenkin asentaa muuten kuin liitämällä johtoihin?
4390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pääpiirteittäin homma pelaa noin, muista vaihtaa kiintolevyn jumpperointi vastaavaksi, kuin edellisessäkin. Eli joko Master tai Slave. Windows tunnistaa levyn automaattisesti, ainoastaan levyn osiointi pitää tehdä Levynhalllinnan kautta.

Äänestä
  • juu kiitos tiedosta :)

    Äänestä

  • onko tolla master ja slave mitään väliä?

    Äänestä

  • rutto-nalle kirjoitti:

    onko tolla master ja slave mitään väliä?

    on sillä väliä masteriin asennetaan xp ja slave tulee niinkun sen kovon lisätilaksi missä on jo asennettu xp sellainen ero niissä on. kysäse lisää jos joku jäi epäselväksi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rutto-nalle kirjoitti:

kun vana kovo hajos (maxtor diamonmax8 80b) jos ostan uuden pitääkö se jotenkin asentaa muuten kuin liitämällä johtoihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu