Ensivuonna aletaan tuomaan Boss Hossia Suomeen.
7,4 litraisen hinta n. 57000 euroa.
Ei persaukisille, eikä persjalkaisille:D
7,4 litraisen hinta n. 57000 euroa.
Ei persaukisille, eikä persjalkaisille:D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Muutomia noita jo suomessa onkin
hiukan on moisen vekottimen käyttötarkoitus jäänyt
hämäräksi mitään mutkatie nautintoja ei sillä varmaankaan pysty saamaan ja suoraa ajaminen lienee aika tylsää rytkytystä.
Tietysti isompi se on kun monella muulla, mutta
minun mielipiteeni on että autosta ei saa moottoripyörää tekemälläkään ehkä trike versiona se vielä vois mennäkkin mutta muuten suht älytön kulkuneuvo huom. ihan vaan oma mielipide.
8,2 litrainen versio vie satasella 13 - 18 litraa. Ei varsinaisesti ekoajoneuvo.
http://www.bosshoss.com/view_bike.asp?x=BHC3502&CID=836881743.510738
Kulutus ei ole 13-18 l/100km
vaan 18-13 MPG (mile= 1.6 km)
Jenkkigallonalla pääsee 13 - 18 mailia eli 3,785 litralla pääsee noin 21 - 29 kilometriä. Lasket montako kertaa 21 ja 29 menee 100:aan ja kerrot niillä luvuilla gallonan, niin saat kaupunki/maantie kulutuksen satasella.
........Kulutus ei ole 13-18 l/100km
vaan 18-13 MPG (mile= 1.6 km).........
Laskin huvikseni ja sattumalta tuo 13-18 L/100km onkin ihan oikea suuruusluokka. Olettaen että tarkoitetaan jenkkigallonoita. Englannin gallona kun on 4,55 litraa.
Hauska stoori tuokin, miksi jenkkien gallona on vain 3,8 litraa ja engelsmannien 4,55 litraa. Aikoinaan britit kuskasivat wiskiä laivalla jenkkilään ja kun miehistö ratkesi pitkän purjehduksen aikana ryyppäämään. He keksivät päissään, että myyntihetkellä gallona onkin vain 3,8 litraa jolloinka kuormakirjat täsmäsivät ja kaikki olivat tyytyväisiä.
Todella turha laite.
Ei sovellu mihinkään järkevään käyttöön.
Moottoripyöräthän ovat meillä kaikilla järkevässä hyötykäytössä, vai mitä?
Teistä muista en tiedä, mutta minulla on.
Jaat siis postia 125 skootterilla?
Ammattisi kuulostaa kyllä ihan mukavalta, mutta en jakele postia.
Kuluttaa vähemmän kuin autoni, ei vie pysäköintitilaa, siinä on katalysaattori toisin kuin autossani ja sen sellaista. En näe järkisyitä miksi en käyttäisi tuota arkiajoissani...
Sillähän on sitten oikein mukava kuskailla muuttokuormaa helmikuussa. Olen ilmeisesti ainoa henkilö koko foorumilla, jolla moottoripyörä on 90% huvikäytössä?
Joo, ilmeisesti oot ainut..
Mulla se on 100% hupia.. ;)
Noo, tulee sillä töihinkin ajettua, myönnetään. Hupia varten minä ainakin olen pyörän ostanut.