REK. 15.5.02,CD,KAHDET RENKAAT,PUNAINEN,AJ.19tkm,
TOSI HIENO AUTO NYT TODELLA EDULLISESTI!
-TÄYSIN YKSITYISEN OMISTAMA
KÄTEINEN,RAHOITUS..
TOSI HIENO AUTO NYT TODELLA EDULLISESTI!
-TÄYSIN YKSITYISEN OMISTAMA
KÄTEINEN,RAHOITUS..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kyllä kiinnostaisi toi Coupe 2.7 V6.
Itselläni on BMW 320 -92 ja taitaa valitettavasti tuo väliraha olla sellaista luokkaa, että en luottonakaan sitä ulos saa..
vaikuttaa aika halvalta..oiskohan kolaroitu?
Niin, enpä tiedä onko kolaroitu, mutta jos ei ole, on auto kyllä edullinen.
Kyllähän se mahdollinen kolari selviää, kun asiaa tutkii..
Tuollaisen auton paras myyntiaika olisi kait keväällä.
ostin 15.5.02 ja nyt jo pitäis luopua ku tuli
muita menoja.. (talonrakennus)
jos jotain tosi ostajaa kiinnostaa niin laittakaa
vaikka email osoite niin..
Halpa - pikemminkin realistinen.
Uusi maksaa 37800 - käteisalennuksella ~35800.
7 kuukautta vanha auto ja hinnan pitää tippua ainakin tuon verran
Yleisesti kun auto ajetaan ulos liikkeestä hinta tippuu 10-15%
kitkarenkaat,cd,toimituskulut
näistä tulee 1600 euroa lisää joita ilman
ei pärjää..
mutta kuitenkin tarjontaa ei ole vastaavissa
tungosta koska uusina näitä myyty n.10kpl(kaikki) ja punainen on se oikea väri(siis tämä on)!!!!!!!!!
ja mikä tärkeintä: ei esittely auto niin kuin
herttoniemessä myynnissä oleva jonka kytkin ja muu
auto joutunut kestämään 20tkm armotonta..
käsiraha noin 12000 euroa ja kuukausi eriksi
pystytään saamaan n.450 euroa vakuutuksineen !!!
Kyllä jos pitäis saada urheiluauto niin ostaisin jotain muuta kuin sportin näköisen ja maasturin moottorilla varustetun hyundain. Kehoitan muitakin vakavissaan harkitsemaan asiaa. MAASTURIN MOOTTORI ns. SPORTTIPELISSÄ !!!!!!!! Ainahan löytyy hyvä selitys miksi myy pois! Eihän kukaan myy HYVÄÄ ja EHJÄÄ autoa jonka on juuri hiljan ostanut itselleen
Onhan Viperissakin kuorma-auton moottori, eikä se moottori siitä autosta huonoa tee.
Joo mutta viper on kuitenkin pikkusen eri asia kuin sivistyneen, rauhallisen, laiskan ja tehottoman oloinen hyundai. Eikös tommosella "mahti" moottorilla varustetun sportin pitäis olla edes jollain tavalla räyhäkäs?????
Näitä kateellisia poikasia, joilla rahat riittää juuri siihen 10 v. Civikiin, riittää joka palstalla arvostelemassa muita autoja.
Näistä pelleistä ei kannata juuri välittää, heille pitäisi perustaa oma osasto johon voisivat purkaa pahaa mieltään ja kertoa kuinka heitä lapsena käytettiin hyväksi..
Kyllä se moottori juttu pitää paikkansa. Mutta ei se autoa huononna vaikkakin tuo kyseisen auton moottori on niin lavea vääntöinen että se ei tunnu varsinaisesti urheiluauton koneelta. kyllä coupekin pakenee ihan kivasti, muttei omaa urheilullista "huonoa" ajettavuutta esim. kaupungissa. Eriasia on kuka kaipaa sitä!
Olen omistanut jo kaksi celicaa ja nyt olen vahvasti ostamassa 2.7 coupea koska hinta/laatusuhde on varmasti peremmin kohdallaan
hyundaissa ulkonäkö!!!!!!!!!!
Itsekin lukuisia autoja elämässäni omistaneena ja hallinneena, yhdyn edelliseen kirjoittajaan siitä, että Coupe antaa rahalle paljon enemmän vastinetta kuin esim. uusi Celica.
Olen aikanaan omistanut myös Senaikaisen Celican ja olihan se silloin ihan makea peli, ei siinä mitään.
Sen jälkeen on ollut sitten bemaria, alfaa, audia, volvoa ja tekoporschekin, eli 944.
Tämä uusi Coupe on kuitenkin nyt suomessa myytävistä uusista tämän tyylin autoista selvästi paras valinta.
Tutkikaapa miten huolellisesti auto on tehty ja viimeistely kiitettävää. Ei voi edes verrata samana päivänä takavuosien scoupeihin, harppaus on ollut valtava.
Epäilen kuitenkin, että näiden mallien tehdashinnat tulevat vuorenvarmasti nousemaan viimeistään silloin, kun suuri yleisö oivaltaa näiden nykyisen laadun, mikä se on.
tojota jos laatua haet
.. vaihda lajia:
32k€:lla : Vaik Astra 99 1.6 talveks (ajosta et kuiteskaan nauti talvella) ja Yamaha R1 (tai vastaava) kesäksi, ja alkaa meno maistua. Eikä tarvitse miettiä 'laveaa vääntöä maasturin koneesta'. Hyi. Aina kun haluu ni pitää mennä.
Ett silleen. Ja ei tarvi kertoa ett autoa ja mopoa ei voi verrata. Samalla tiellä ollaan kuitenkin taas ens kesänä.
Uusimman Celican hinta ei kun nousi ylöspäin. Suomen maahantuoja tai tehdas vetää kunnolla välistä.
Saksassa perus-celica 1.8 löppömoottorilla maksaa suunnilleen saman kuin Civic Type-R.
Suomessa Type-R maksaa 30t. Celica maksaa > 40t.
Huhuu?? Hassu on se joka Celican ostaa.
kun katsoo minkä näköinen uusi celica on. Järkyttävä. Tekourheiluautoa hyundaita teennäisempää ei ole mielestäni. Autossa on kaikki kliseet, mitä voi tehdä autoon josta on yritetty tehdä urheiluauto. Itse ajan evolution2 lancerilla ja takuulla pidän sitä enemmän urheiluautona kuin tuota "coupea". Moottori on siinä kieltämättä huvittava osa. Tehoa kuin pienessä akrikaatissa..
siis että celica on ruma ja hyundai on samaa linjaa. Ettei joku näsäviisas pääse kirjoittamaan "etkö tiedä celican ja hyundain eroja jne."
Juu tän verran vois tarjota tosta...
Paras kun menet sen viiden tonnin kanssa katselemaan sinulle sopivaa autoa, (Lada?).
LADA TUOSTA KOREALAISESTA "URHEILU-AUTOSTA".. TOSI URHEILUAUTO... Lada on ainakin aito lada. Tuossa hyundaissa ei ole mitään aitoa. Vaikka en itse huolisi ladaa ilmaseksikaan niin kuitenkin...
Noita pellejä riittää joka merkin palstalle, jotka käyvät kirjoittelemassa aivan puutaheinää eri merkeistä.
Todennäköisesti heillä itsellään ei ole minkäänlaista autoa.
nyt myydään halvalla!!!!!!!!!!
Tämä ei ole alkuperäisen ilmoittajan kirjoitus, joku pelleilee.
jätä tiatos jos innostut
21tkm nyt mittarissa,rek.15.5.02,cd,kahdet renkaat,ilmastointi jne..
31000e / netto
ps.tällä hetkellä keltaisessapörssissä ja autolehdessä(kuvalla)..
Kahdet renkaat,toiset 17" ja toiset 19". auto rahoitus yhtiön nimissä( itse olen vain haltijana rekisteriotteessa), eli loppuvelan hinnalla/ rahoituksen siirrolla tästä super sportti alle. Hinta ainoastaan 26000 euroa/vaihto jätepuristimeen/rakennustarvikkeisiin loppuvelka(5600 euroa)
PS.myyn ainoastaa sen vuoksi ettei hermo kestä ainaista liikennevaloissa kiihdyttelyä, kun pers aukiset tulee 320 bemareillaan kokeilemaan onneansa!!!!!!!!!!