Tallentavan DVD-aseman nopeudet?

MIllainen luku ja kirjoitus nopeus olisi hyvä tallentavassa DVD-asemassa?Tarviiko muita asioita ottaa huomioon hankittaessa asemaa??
3171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toki asemia markkinoidaan kovilla nopeuksilla. Se paljonko käyttäjälle on merkitystä siitä meneekö levyn polttamiseen kuusi vaiko seitsemän minuuttiä harvemmin on. Sitä paitsi kovilla nopeuksilla poltellessa susilevyjen määrä voipi kasvaa jotan ei niitä huippunopeuksia edes kannata käyttää. Montako sataa levyä olet päivittäin suunnitellut polttavasi?

Joku tunnetun merkkinen se asema saisi olla susikappaleen saamisen välttämiseksi. Se pitää tarkastaa että se polttaa kaikki nykypäinä saatavilla olevat formaatit ja on dual-layer (no voipi olla vaikea löytää asemaa mikä ei ole nykyisin).

Asiallinen polttosofta pitää kuulua mukaan. Yleensä se on Nero ja se on ihan ok.

Lueskepas vaikka jotain tietokonelehtien testejä (mikrobitti jne.) Niistä saa asiallisempaa tietoa kuin keskustelupalstoilta.

Äänestä
  • Montako dual-layeriä on tullut poltettua? =)

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Montako dual-layeriä on tullut poltettua? =)

    0. Koneessani ei ole minkään valtakunnan dvd-asemaa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jartzza10 kirjoitti:

MIllainen luku ja kirjoitus nopeus olisi hyvä tallentavassa DVD-asemassa?Tarviiko muita asioita ottaa huomioon hankittaessa asemaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu