Golf keittää

Golf 1,6 -99 lämmöt nousee. Paisuntasäiliöstä puskee höyryä ulos.
Jäähdyttimen puhallin ei käynnisty vaikka lämpömittari näyttää 110.
Mikä vikana.
7933
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toi ei tee hyvää konehelle.

Äänestä

flektin sulake palanu tai lämpötilan anturi menny paskaks..

Äänestä

niin sitten on myös termari hajalla,jos vain tyhjäkäynnillä lämmöt nousee niin anturissa vika.

Äänestä

vesipumppu?

Äänestä

Kiitos vaan auttamisyrityksistä. Vika oli muovinen termostaattikotelon kansi. Termostaatin patruunan tappi oli lohkaissut kannesta palan pois ja termostaatti oli koko ajan kiinni.
Nyt toimii normaalisti.

Äänestä
  • vähän epäilin että, vesi ei kierrä koneessa.

    Äänestä

termostaatti heikossa hapessa....hae uusi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


volkarimies.. kirjoitti:

Golf 1,6 -99 lämmöt nousee. Paisuntasäiliöstä puskee höyryä ulos.
Jäähdyttimen puhallin ei käynnisty vaikka lämpömittari näyttää 110.
Mikä vikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu