Olemme menossa, (2 aikuista ja 3 alaikäistä lasta), Visulahteen 12-13.8. Missähän sitä voisi 'edullisesti' majoittua? Motelli, hotelli tms. (Aamiainen). Maaseudulta tullaan, eli maatilamajoitus on kotonakin. Saa olla n.20km säteellä.
Visulahti/majoitus
4
2988
Vastaukset
- hotellit
Mikkelin keskustan hotellit ainakin tai sitten alueen leirintäalue.
Mutta Visulahdessa voi tehdä tiukkaa keksiä tekemistä kahdeksi päiväksi?, meillä tuli ainakin annos täyteen puolessa päivässä, ehkä toinen päivä jossain muualla tai esim. Kouvolan tykkimäkeen tms.- Rad.......
Kiitos vastauksesta.
Aiommekin lauantain kuluttaa Mikkelin kaupungilla ostoksilla, illan ja yön hotellissa ja su Visulahdessa. Löysinkin aika hyvät sivut hotelleista.Tuo Tykkimäki täytyykin katsastaa ensi kerralla.
- Savilahti
Paukkulan kesähotelli (Suomen Nuoriso-opisto) voisi olla yksi vaihtoehto: 5-tien varrella, ei kovin kaukana Visulahdesta. Kenties huokeampi kuin keskustan hotellit.
http://www.sno.fi/majoitus.html - sinne!
Leirintäalue siisti ja OK mutta dinosaurian hinnoittelu ihmetytti eli aikuinen, joka on vain valvojana junioreille, joutuu maksamaan saman 16e ku nassikatkit. Es. mitään perhe-/ryhmälippua ei saatavilla. Vesipuiston vesi niin kylmää että meinas hypotermia lapsille tulla heinäkuun lopussa. Vahakabinetti pettymys, jotkut nuket eivät olleet näköisiä laisinkaan (hämäryydellä yritetään peitellä) ja katse kieroon lähes jokaisella. Rahat pois paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108