Ystäväni oli juovuksissa työpaikallaan ja promillet lähetelivät kolmea. Äiti-ihminen. Oli muistamattomassa tilassa siis, mutta lääkäri totesi vain että älä huoli, tämän vuoksi et työpaikkaasi menetä, se on lailla turvattu. On juonut yhtä kauan kuin Mattikin ja valehdellut päin kaikkia naamoja mitä vastaan tulee. Huiputtaa A-klinikkaakin muka entisenä alkkarina. Ihan tajutonta, en tunne enää sääliä. Ehkä hieman ihmettelen että sairaat heitetään työkkäriin mutta alkkarit senkus porskuttaa. Pakottaisisvat katkolle ees! Säälittää lapsi joka on katsellut tuota rypemistä koko ikänsä.
Pelastakaa doku
eijulkku tavis
0
186
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan2014355Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33476- 2443418
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.792355Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va851993Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391619- 1401310
- 151258
- 481218
- 991141