Keskimääräinen asuntolaina 83 t. euroa?

Keskimääräinen ensiasunnon ostaja ottaa n. 83 t. euroa asuntolainaa.

Itselleni on jäänyt epäselväksi tarkoitetaanko tällä perhettä(jossa 2 maksajaa), vai yhtä henkilöä?
2591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tokko kahta kuitenkaan, tällöinhän ensiasunnon hinta olisi melkein 200 Teur?

Jos sanotaan keskimääräinen asuntolaina, on se keskimääräinen asuntolaina eli velka yhdestä asunnosta, joka on hankkijoilleen ensimmäinen. Oli maksajia sitten 1 taikka kuinka monta.

Äänestä

piste .. . . . piste ..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ensiasunnon ostaja kirjoitti:

Keskimääräinen ensiasunnon ostaja ottaa n. 83 t. euroa asuntolainaa.

Itselleni on jäänyt epäselväksi tarkoitetaanko tällä perhettä(jossa 2 maksajaa), vai yhtä henkilöä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu