voiko kasvismössön korvata..

Eli katselin noita petparkin sivuja ja siel tulivastaan tuommoinen sekavihannes tabletti niin voikohan sillä korvata kasvis ateriat?tässä linkki http://www.petpark.fi/nettikauppa/cat/product_catalog.php?c=191
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sekavihannes tabletit ;)

Ei voi korvata mössöateriaa. Jos syötät raaka/barf ruokaa, mössön yksi tehtävä on saada uloste kulkemaan (sulamatonta kuitua). Ilman raaoista vihanneksista/juureksista tehtyä mössöä, koira kärsii sekä ummetuksesta että vitamiini/hivenaine puutoksista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tiukuliii kirjautumatta kirjoitti:

Eli katselin noita petparkin sivuja ja siel tulivastaan tuommoinen sekavihannes tabletti niin voikohan sillä korvata kasvis ateriat?tässä linkki http://www.petpark.fi/nettikauppa/cat/product_catalog.php?c=191

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu