Nestekidenäytön puhdistus

Kertoisitteko miten saan kamerani näytön puhtaaksi. On vähän sormenjälkiä. Kiitos.
3438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

....

Äänestä

Tuskin sen pohdistusianeen kanssa niin väliä mitä se on mutta ei toki liian voimakasta, pidemmän päälle voisi kuluttaa näytön pintaa.

Jotakin puhdistusainetta on hyvä käyttää että kuivalla yritä pyyhkitä koska se ainakin naarmuttaa enemmän.

Eiköhän se ihan laimennetulla astipesuaineellakin onnistu vaikka ei kovin haihtuvaa olekkaan..

Äänestä

hönkäiset kevyesti näyttöön ja sitten pyyhit mikrokuituliinalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"miten" kirjoitti:

Kertoisitteko miten saan kamerani näytön puhtaaksi. On vähän sormenjälkiä. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu