Sinne olisi matka tilattuna syyskuussa, ihan vain uteliaisuuttani tiedustelen miltä tuo paikka on mahtanut vaikuttaa? mitä sisältää paikan all inclusive, eli onko ruoka ja juomapuoli pelannut?
Onko rannat aivan kivirantoja, eli uimajalkineet on pakattava mukaan?
Onko rannat aivan kivirantoja, eli uimajalkineet on pakattava mukaan?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eilen palattiin parin viikon Ölydenizin matkalta. Oikein mukava pieni kylä, jossa aivan valtavan upeat maisemat! Dolmuksella pääset helposti ja kätevästi Hissarönyyn tai Fethieen shoppaileen jos sellaista kaipaat. Rannat osittain pientä kiveä täynnä, laguunin puolella pelkkää hiekkaa. Pakkaa vaan rantakengät mukaan, ei niistä varmasti yleisellä rannalla mitään haittaa ole.
Hotellista en tiedä. Viisaammat vastatkoon. Hyvää matkaa!
Kiitos! On kiva kuulla kävijöiden kuulumisia, kun tuo kohdekin on hieman uusi näillä matkanjärjestäjillä, ei edes retkiä vielä näy esittelyissä.