tulee.
Eli tiedät varmaan sen tuoksun/hajun ,kun istuu vanhaan autoon ,niin mistä se tulee. Homekko haisee ,vai mikä?
Eli tiedät varmaan sen tuoksun/hajun ,kun istuu vanhaan autoon ,niin mistä se tulee. Homekko haisee ,vai mikä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se on sekoitus eri tuoksuista. Vinyyli tai nahkaverhoilulla on oma ominaishajunsa. Lattiamatot ovat sitten herkkä paikka homehtumaan.
vanha hikikin saattaa haista kuskin penkistä...
Samaa olen itsekin ihmetellyt. Nyt olen poistanut penkit ja sisustan kokonaan, hionut pellit ja vieläkin haisee vanha auto. Tätä en tosiaankaan tehnyt hajun poistamiseksi, mutta tulipahan mieleen entisöintipuuhissa :)
etenkin polyuretaaniset, hajaantuvat ikääntyessään ja levittävät omaa tuoksuaan?
käsittely auttaa myös tuohon ongelmaan? Onkohan kukaan koittanut? Oksennus, kusi ja hiki ja muut hajut mitä esim takseihin tulee poistuu moisella keinolla samoin kuin koirien ja kessun hajut.
Avattu etikkapullo poistaa viikossa parissa pahimmat katkut.
Vanhoissa autoissa haisee useimmiten penkkien fyllit.Mielestäni ei näistä ole mitään isoa tarvetta eroonkaan päästä.Haiseehan uudetkin autot.
autoissa ovien ym verhoilussa on käytetty kovalevyä. Jos se on päässyt kastumaan, saattaa siinä viihtyä pöpö jos toinenkin ja jokaisella on joku ominaishaju.
Ehkä otsonointikäsittely auttaisi?