Koska täällä nyt näkyy olevan kaikenlaista spekulaatiota että mitä kävi palstan sefulle, niin kerrottakoon nyt kaikille täälläkin yhdessä ja erikseen: ei, en saanut potkuja ja kyllä, olen tällä hetkellä toisella(kin) palstalla valvojana.
Syy lähtööni oli se, että eräs palstalla vaikuttaneista henkilöistä kokee nyt niin voimakasta pakkomiellettä/läheisriippuvuutta minua kohtaan, että päätin antaa hänelle mahdollisuuden vierottautua tästä ei ehkä niin kauhean terveestä (pidemmän päälle ainakaan, johan tässä on yli puoli vuotta menty näin...) harrastuksesta. Jos poissa ollessani palstalle hakee ja hyväksytään uusi seriffi, hyvä niin, mutta tarvittaessa ilmiinnyn kyllä itse paikalle joten älkää ihan vielä riemuun haljetko ;D
Syy lähtööni oli se, että eräs palstalla vaikuttaneista henkilöistä kokee nyt niin voimakasta pakkomiellettä/läheisriippuvuutta minua kohtaan, että päätin antaa hänelle mahdollisuuden vierottautua tästä ei ehkä niin kauhean terveestä (pidemmän päälle ainakaan, johan tässä on yli puoli vuotta menty näin...) harrastuksesta. Jos poissa ollessani palstalle hakee ja hyväksytään uusi seriffi, hyvä niin, mutta tarvittaessa ilmiinnyn kyllä itse paikalle joten älkää ihan vielä riemuun haljetko ;D
Vastaukset 31
Vanhimmat
..odottaa palstalle häirikköseriffiä palaavaksi sitten! Pitääpä säästää parhaat keskustelunaiheet sitten siihen asti:)
painu hiiteen!
Islam palsta on nyt toistaiseksi hiaman avoimempi kuin ennen!
Alla oleva oli”taistelua” vääryyttä ja valhetta vastaan ja muistona arkistoituna. Toivottavasti tänne ei päästetä ketään valehtelijaa sheriffiksi. Seuraavana koen että ekumenian eksytys tuulet ovat seuraavana haasteena… Eli maitreyasta kertominen on täällä tärkeää. (www.share.fi)
maitreya ei ole aito kristus, maitreya kokoaa maailman uskonnot vain yhteen, suureksi saatanalliseksi, humaaniksi porttokirkoksi.
---
Historiaa, taistelua valhetta vastaan Jeshuan/Jeesuksen Sanan avulla.
Uusin löytö 21.7.06! Rasismia G:llä parhaimmillaan Suomalaisia (Sananvapaus) kohtaan!
Seriffi nimittelee kusipääksi!
Kirjoittanut: Sananvapaus 21.7.2006 klo 16.00
ja...
Gohar 21.7.2006 klo 15.57
Seuraava on copypaste häirikköseriffin viestistä, jonka hän sittemmin itse deletoi:
..sinä umpisairas kusipää,miksi en deletoisi jos se ei kuulu millään lailla keskustelun eikä palstan aiheeseen,kuten ei tuokaan sinun häiriintynyt nimittely spammisi?
---
"Vaaran aikoina muslimien velvollisuus on salata uskonsa ja tarkoitusperänsä. Jihadin tavoin tämä käytäntö nimeltä taqiya (arab. 'tarkoituksen pyhittämä petollisuus', ’mukautuminen’) kuuluu kiinteänä osana islamiin, ja sitä harjoitetaan alueilla, joissa muslimit eivät ole vielä tarpeeksi vahvoja noustakseen valtaan (esim. Euroopassa)."
Tätä G on kyllä yrittänyt noudattaa… Mutta taqiahia ja hudna ovat Suomalaisilla kafiireilla tiedossa. Kafiirilla eli väärä-uskoisella on huonot henkiinjäämis mahdollisuudet jollei alistu itse islamiin… Islam on vihan ja valheen uskonto
---
Maailmanajan ruhtinaan (saatanan) loppuvuodet, noin 8 vuotta meneillään. (EI MAAILMAN LOPPU!)
On taistelu meneillään.... (taivaan avaruuksissa)
1000 vuotisen aidon rauhan valtakunnan alkaessa vain Usko jää, humaanit uskonnot tuhoutuvat.
1. Raamattu/toora/uusiliitto
2. Koraani
3. Euroopan unioni/roomalaiskatolilainen hapatus ekumenia/maitreya/illuminaatit
(Yllä olevista vaihto-ehdoista vain yksi saa palkinnon, loput kaksi diskataan…)
Tällä palstalla tehdään kaikki (yleistä islamista) koraanin valheen hyväksi.... laittomista sensuroinneistä alkaen.
Ainoa tie totuuteen on Jeshuassa Kristuksessa Nasaretilaisessa...myös lihaksi tulleena Jumalana. Näin meillä on yksi Jumala. Isä, Poika ja Pyhähenki joka on yksi sama Jumala, Abba Isä.
Johanneksen evankeliumi:
14:10 Etkö usko, että minä olen Isässä, ja että Isä on minussa? Niitä sanoja, jotka minä teille puhun, minä en puhu itsestäni; ja Isä, joka minussa asuu, tekee teot, jotka ovat hänen.
14:11 Uskokaa minua, että minä olen Isässä, ja että Isä on minussa; mutta jos ette, niin uskokaa itse tekojen tähden.
Joh. 3:16 kaikille maailman laajuisesti. Amen!
---
http://mbnet.fi/laiti/up/kimi_antikristus.jpg Suomi HERÄJÄ!
http://www.adressit.com/suomi24 Nyt on Goharin, Mikimalekin ja monen monen muun sheriffin toimista nimiä adressiin!
(SPTMG jo n. 5000) Sensuuri poistojen todellinen määrä G:llä 13.5.06 (Pelkästaan minulla siis…)
http://galleria.suomi24.fi/taqiahia_hudna (Galleriakin laittomasti taas sensuroitu 6.6.06?!)
Vai ei ole muhammedista kuvia ennen piirrelty?!! http://parazite.pp.fi/mohammed_image_archive/islamic_mo_full/
Todella totuuden mukainen arkistoitu toteamus (HETI TIETYSTI SENSUROITU) 10.5.2006
Muuan epätietoinen kyseli mitä tänne voisi kirjoittaa kun kaikki poistetaan, laitan tähän omia havaintojani:
Tänne voi kirjoittaa mitä tahansa islamia ylistävää.
Tänne voi kirjoittaa vilpittömän myönteisesti kiinnostuneita kysymyksiä.
Tänne voi kirjoittaa henkilökohtaisia hyökkäyksiä (ainakin islamia kritisoivia kohtaan). :D
Tänne EI voi kirjoittaa mitään asiallista islam-kritiikkiä. :) Kriittiset savustetaan, "mobataan" ja sensuroidaan pois islam palstalta. :D
Näin toimii islam ja Euroopassakin jo, pian ehkäpä Suomessakin vai toimiiko jo???!!! http://www.kansanmedia.fi/uutiset/2006/kotimaa/suomenkielinen_jihad_sivu
G tosin kaikin keinoin kaunistelee islamia taqiahian avulla! (Ne hovi-mullahit jotka väittävät että sota on vastoin pyhän kirjamme lakeja ovat islamin vihollisia.) Onko sheriffi G:kin islamin vihollinen vai taqiahia sefu?! G on niin ristiriitainen Khomeinin oppeihin ajatellen…
Lukemani on vahvistus siihen että G toimii valheellisesti kaiken totuuden/kritiikin sensuroiden! http://www.ajanteos.com Luin (15.5.06) juuri Sartolan kirjan: Totuutena VALHE. Nyt on luettuna myös Jaakobin ahdistus. (4.6.06) Voin sanoa että taqiahia, hudna ja propaganda islam lehdistö toimii järkyttävästi valehdellen... Juutalaiset sitä ja juutalaiset tätä... verileipään verta etc. Järkyttävää valhetta totuutena kerrotaan jo lapsille kouluissa ja jopa Suomalaisten kustantamana (eu)! (Koran 5:60)
Täyttä vääristelyä siis tulee palstalle ”vakio puolustajilta”. Totuutta saa välillä todella etsiä yleistä islamista palstalta… Seuraavaa tekstiä ei kukaan aito oppinut muslimi ole voinut kieltää ja sehän kertoo kaiken islamista. maitreyan lähestyessä julkituloaan monet asiat tietysti vielä muuttuu….
Allahin tahdon maanpäällinen tulkitsija. Imaami Ajatolla Ruhollah Khomein. Seuraava puhe pidettiin 12.12.1984 Qomissa, islamin pyhässä kaupungissa (Iranissa). Konferenssissa jossa oli läsnä 30 islamilaisen maan edustajat, tapahtuma ajoittui profeetta Muhammedin syntymäpäiväksi, ja se sekä radioitiin että televisioitiin, seuraavassa osa puheesta.
Jos sallitaan uskomattomien (infidels) jatkaa osaansa Maan (planeettamme) tuhoamisessa, tulee heidän moraalinen rangaistuksensa, joka heitä vähitellen kohtaa, vielä pahemmaksi. Jos me sen sijaan surmaamme uskomattomat, pysäyttääksemme heidän aktiviteettinsa, teemme heille itse asiassa palveluksen. Sillä siten heidän lopullinen rangaistuksensa (helvetissä) tulee lievemmäksi.
Se, että sallitaan uskomattomien elää, on samaa kuin että hyväksyy heidän toimintansa. Se, että surmaa heidät, merkitsee samaa kuin että Allahin - Luojan käskystä suorittaa kirurgisen toimenpiteen.
He jotka seuraavat Koraanin lakia, tietävät että meidän tulee totella Qissasin sääntöjä ja että meidän tulee tappaa. Sota on siunaus ihmiskunnalle ja maailmalle. Allah itse kehottaa miehiä lähtemään sotaan ja tappamaan. Koraani sanoo: Menkää ja taistelkaa kunnes kaikki korruptio ja tottelemattomuus jumalaista lakia kohtaan on hävitetty.
Ne sodat, joita profeetta - siunattu olkoon hänen sielunsa - kävi uskomattomia vastaan, olivat jumalallisia lahjoja ihmiskunnalle. Sen jälkeen kun olemme saaneet voiton tässä sodassa ( Irakia vastaan) tulemme käymään muita sotia ja taisteluja. Sillä tämä sota ei vielä riitä. Meidän tulee jatkaa taistelemista kunnes kaikki mädännäisyys ja tottelemattomuus islamin lakeja vastaan on loppunut koko maailmassa. Koraani sanoo: Sota - sota, kunnes voitto on saavutettu. Uskonto ilman sotaa on typistetty uskonto. Mikäli Isa - (Jeesus) - Allah Hänen sieluansa siunatkoon - olisi saanut elää hieman kauemmin, olisi Hänkin tarttunut miekkaan kuten Musa (Mooses) teki aikaisemmin. Ne hovi-mullahit jotka väittävät että sota on vastoin pyhän kirjamme lakeja ovat islamin vihollisia. Mutta Allah olkoon ylistetty, nuoret soturimme tottelevat hänen käskyjään ja lähtevät taistelemaan. He tietävät että uskomattomien tappaminen on ihmisen (siis muslimin) kaikkein jaloin tehtävä Allahin palveluksessa.
Lääkettä arabiaksikin: http://www.irrtv.fi/linkit.html ja http://www.callforall.net/
Ismaelin lapset: http://www.answering-islam.org/suomi/assets/downloads/ismaelin_lapset.pdf
” Syksyyn 2007 astiko asti on mentävä, ennenkuin Suomalaiset kunnolla tajuaa mitä törkeää mm. sananvapauden ja totuuden rajoittamista täällä tapahtuu?! Islam on vaarallista…toteat sen seuraamalla 24h tätä palstaa…sensurointi on jopa 95%:sentista!?”
Kuka ystävällinen tämän suomentaisi? http://www.reformation.org/vatican-and-islam.html
Luonteesta jotain VT:n kertomana: http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=1mo&hakuehto=16%3A12
Ja parhaimpia tietopohjaisia selityksiä:
http://www.trakut.com/tuotteet/traktaatit/suomi/allahillaeiollutpoikaa/ ja http://www.islamopas.net
5 islamin petosta: http://members.surfeu.fi/reinosav/lipkin.htm
Imaameille, fariseuksille ja piispoille maitreyan, marian ja fatiman ekumenian kynnyksellä… http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=joh&hakuehto=3
Arabin, muslimin ja juutalaisenkin hyvä tietää: http://koti.phnet.fi/petripaavola/Kirkkojenopetukset
Kirkko, ihmis- instituutio: http://koti.phnet.fi/petripaavola/Kirkko%20on%20ihmisinstituutio
Katolilaista hapatusta valoontuotuna: http://members.surfeu.fi/reinosav/jesuiitta.htm
Paljon tutkimisen arvoista!!! http://www.sunpoint.net/~patato/lls_list.html
Maitreyasta, mahdistakin: http://www.free-webspace.biz/heavenlyjerusalem/antikristus.html
Maitreya eli mm. buddhalaisten odottama viides buddha, muslimien mahdi, hindujen krisna, ”nimikristittyjen” antikristus, ”nimijuutalaisten” valhemessias etc.
Eksytystä itse helvetin "ekumenian" syvyyksistä: http://www.share.fi
Olen vuodesta 2001 asti täällä palstoilla ollut....
Ja tasan tarkkaan tiedän mihin liberaali humaani vapaamielisyys on Suomen neitoa vienyt ja en valehtele!
Kritiikkiä olen saanut ja kun tähän hengelliseen työhön olen lähtenyt sen myös kestän. Olen vajaasta kymmenestä sefusta jo tehnyt aikoja sitten valituksen enirolle ja mm. supolle on tiedotteita lähtenyt. Yleistä islamista palstan toiminta on ollut aiemmin huomattavan paljon tehokkaampaa mitä tulee islaamin leviämiseen taqiahioineen päivineen. (Väärä-uskoisille sallittua valehtelemista jopa palkittavaa sellaista…)
Onneksi nyt Suomalaiset ovat heränneet! Se on nyt tietysti hieman surullista koska Suomen n. 85%:tin osuus kansasta on nimikristittyjä ja hekin useimmat "sotivat" minun tekstejäni vastaan. Useimmat heistä ovat median sokaisemia ja luulevat globaalisen ekumenian ja kaiken suvaitsevan suvaitsevaisuuden olevan se oikea tie... Näistä nimikristityistä sitten vain n. 5-10%:a on aidon Uskon löytänyt Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumalasta ja lihaksi tulleesta Jeshuasta/Jeesuksesta Kristuksesta Nasaretilaisesta sovintoverineen...loput ovat kiinni mikä missäkin lohkossa ja lahkossa joita maailmalla on yli 4000 kpl eri uskontojen, erilaisten saatanan eksytystenkin muodoissa...
Olen aikoja sitten sanonut että olen valmis Suomen oikeuteen asti menemään totuuden puolesta joka on Jeshua/Jeesus! En pelkää pätkääkään maailman alkeisvoimia ja perinnäissääntöjä koska minun Herrani on Jeshua! ( Hebrean arameaksi Herramme nimi oikein Suomeksi lausuttuna)
Olen yhteiskunnan sääntöjä noudattanut kuuliaisesti ja en todellakaan provoile, puhun asioista joista Suomessa ei kirkko eikä hallitus enää puhu koska synti on valloittanut hyvinkin pitkälti nämä instanssit. Vapaamuurarius/illuminaatit on iso ongelma myös. http://cuttingedgefinland.tripod.com/cef1874.html Umj on jo käynnistynyt. Haluan herätellä sinua Suomalainen joka olet kansaa jolla on selkärankaa kuten oli Niiniven kansallakin Joonan saarnan vaikutuksesta. Olen sanonut että olen huutavan ääni Porin erämaassa...lupauduin olla pois Porin palstalta koska ei kukaan kotikaupungissaan....;) Antaa wicca sefun Porissa häärätä! Ollaan nyt sitten huutavan äänenä suomi24:sella mm. islamin taqiahia palstalla.
Kaiken tämän kertomani voin todistaa...kovalevyni on täynnä todisteita että saatana hyökkää Suomeen parhaillaan monella eri tavalla. Taqiahia on vain yksi monista suunnitelmista, on wiccaa, satanismia, saatanan palvontaa, liberaali suvaitsevaisuus, eu, yli 4000 kpl uskontoja, lohkoja ja lahkoja, ahneus, kateus, viha etc.
Täten todistan lukijani että Jeshua on minun Herrani ja Hän on armossaan sovittanut sovintoverellään kaikki syntini ja jopa sinunkin jos haluat sen Uskon kautta vastaanottaa... Uskonnot eivät sinun sieluasi pelasta vaan USKO!
En pidä itseäni fundamentalistina paitsi jos se tarkoittaa sitä että totuudessa haluaa pysyä kiinni. (Ja tämä totuus rakastaa jopa vihollistaankin...)
JESHUAN ohjeet… http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=mat&hakuehto=5
† † † Olen satoja kertoja kertonut että arabi ihmiset ovat Jumalalle rakkaita... en ole siis rasisti. Minulla on tuttuja arab Veb Master; kiitos keskustelun vapautumisesta ja sananvapaudesta.
Viikonlopun aikana ja ma 24.7.06 on sheriffit sensuroineet tuhansia viestejä totuuden vastaisesti. Lähi-idän tilanteen takia juutalais-muslimi-kristityt media sota alkanut täälläkin suomi24:sella.
5 vuotta täällä olleena totean että ylivoimaisesti eniten Juutalais vihasävyiset viestit sallitaan olla ja islam kriittinen poistatetaan organisoidulla öljyrahalla.
shia sheriffi oli "yleistä islamista" palstalla jo ällistyttävää! Sananvapaus olematonta ja islam kritiikki poistettiin ällistyttävän nopeasti ja valheelliset selitykset tulivat automaattisesti taqiahia tyyliin shia sheriffiltä. (Varmaan jatkossa saa yhä taistella totuuden puolesta ”yleistä islamista” palstalla.)
Kaikki tämä laittomuus tapahtuu Suomalaiset silmienne edessä! Suvaitaan ja suvaitaan... Kuinkahan kauan Suomi neitomme kestää rappiotilaa? Ei montaa vuotta enää!
Ette saa muuta merkkiä enää!
http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=kr&hakuehto=joonaan+merkki
Suomi24:sen yleistä islamista palstalta arkistoitu, laiton mainos 21.7.06:
Perusteluna mm. http://www.islamopas.net http://www.trakut.com/tuotteet/traktaatit/suomi/allahillaeiollutpoikaa/
5 islamin petosta: http://members.surfeu.fi/reinosav/lipkin.htm
---SUOMESSAKO SALLITTUA VALHEEN OPETUSTA?---VOI HUUTO POLITIIKOILLE JA LAKIEN TEKIJÖILLE!---TUOMARIT IRVIKUVINA TOTUUDEN PUOLUSTAMISESSA LOOSEISSAAN?---SUVAITAANKO KAIKKI SUVAITSEVAISUUDEN HUUMASSA?---LÖYTYYKÖ SUOMESSA NIINIVEN KALTAISTA KATUMUSTA?---
---
Imaami Sadegh (RA) oppineiden koulutus
Aloitan lokakuussa 2006 Helsingissä suomenkielisen Islamin oppineiden koulutuksen (sheikh). Kaikki opetus on opiskelijalle maksutonta. Erityisiä pääsyvaatimuksia ei ole - opiskelijat hyväksytään haastattelun perusteella.
Oppiaineita ovat mm.
Islamin:
- historia
- hädithien tulkinta
- Koraanin selitys
- logiikka
- filosofia
- feqh (lakioppi)
- Usul feqh (lain tulkinta)
- jne.
Kursseille voivat osallistua miehet ja naiset.
Koulutus järjestetään Helsingissä ja tunteja on joka arkipäivä 2 - 3 tuntia. Kesäaikaisin kursseja ei järjestetä.
Valmistuminen koulutuksesta kestää noin 3 - 5 vuotta riippuen oppiaineista ja opiskelijasta. Tietyn kurssimäärän suorittaneet miehet saavat käyttää sheikh-arvonimeä ja saavat valmistumislahjaksi sheikhin asun. Naiset saavat käyttää sheikhe-arvonimeä ja hekin voivat opettaa Islamia muille.
Valmistumisen jälkeen voi jatkaa syventäviä opintoja 5 - 15 vuotta riippuen valituista aineista ja opiskelijasta.
Ilmoittautuminen:
Sekä koulutukseen osallistuvien että osaan kursseista osallistuvien tulee ilmoittautua alla olevaan s-postiin elokuun 2006 loppuun mennessä. Haastattelen kaikki kiinnostuneet, ja ensimmäiset kurssit alkavat lokakuussa 2006, jos Jumala suo.
Myös koulutuksesta kiinnostuneet vierailijat ovat tervetulleita tutustumaan, jos ilmoittautuvat minulle etukäteen.
Lisätietoja oppiaineista, kursseista ja kurssivaatimuksista saa minulta lähettämällä tiedustelun yhteistietoineen allamainittuun sähköpostiin:
[email protected]
Suomen Shiiamuslimit
uskonnollinen yhdyskunta
http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=5012
+
Allahin tahdon maanpäällinen tulkitsija. Imaami Ajatolla Ruhollah Khomein. Seuraava puhe pidettiin 12.12.1984 Qomissa, islamin pyhässä kaupungissa (Iranissa). Konferenssissa jossa oli läsnä 30 islamilaisen maan edustajat, tapahtuma ajoittui profeetta Muhammedin syntymäpäiväksi, ja se sekä radioitiin että televisioitiin, seuraavassa osa puheesta.
Jos sallitaan uskomattomien (infidels) jatkaa osaansa Maan (planeettamme) tuhoamisessa, tulee heidän moraalinen rangaistuksensa, joka heitä vähitellen kohtaa, vielä pahemmaksi. Jos me sen sijaan surmaamme uskomattomat, pysäyttääksemme heidän aktiviteettinsa, teemme heille itse asiassa palveluksen. Sillä siten heidän lopullinen rangaistuksensa (helvetissä) tulee lievemmäksi.
Se, että sallitaan uskomattomien elää, on samaa kuin että hyväksyy heidän toimintansa. Se, että surmaa heidät, merkitsee samaa kuin että Allahin – Luojan käskystä suorittaa kirurgisen toimenpiteen.
He jotka seuraavat Koraanin lakia, tietävät että meidän tulee totella Qissasin sääntöjä ja että meidän tulee tappaa. Sota on siunaus ihmiskunnalle ja maailmalle. Allah itse kehottaa miehiä lähtemään sotaan ja tappamaan. Koraani sanoo: Menkää ja taistelkaa kunnes kaikki korruptio ja tottelemattomuus jumalaista lakia kohtaan on hävitetty.
Ne sodat, joita profeetta – siunattu olkoon hänen sielunsa – kävi uskomattomia vastaan, olivat jumalallisia lahjoja ihmiskunnalle. Sen jälkeen kun olemme saaneet voiton tässä sodassa ( Irakia vastaan) tulemme käymään muita sotia ja taisteluja. Sillä tämä sota ei vielä riitä. Meidän tulee jatkaa taistelemista kunnes kaikki mädännäisyys ja tottelemattomuus islamin lakeja vastaan on loppunut koko maailmassa. Koraani sanoo: Sota – sota, kunnes voitto on saavutettu. Uskonto ilman sotaa on typistetty uskonto. Mikäli Isa – (Jeesus) - Allah Hänen sieluansa siunatkoon – olisi saanut elää hieman kauemmin, olisi Hänkin tarttunut miekkaan kuten Musa (Mooses) teki aikaisemmin. Ne hovi-mullahit jotka väittävät että sota on vastoin pyhän kirjamme lakeja ovat islamin vihollisia. Mutta Allah olkoon ylistetty, nuoret soturimme tottelevat hänen käskyjään ja lähtevät taistelemaan. He tietävät että uskomattomien tappaminen on ihmisen (siis muslimin) kaikkein jaloin tehtävä Allahin palveluksessa.
=
Miten kafiirin eli vääräuskoisen käy jos ei islamiin käänny? Jos kysyt asianomaisilta itseltään, he käyttävät taqiahiaa ja sanovat; Ei mitenkään koska islam on ”rauhan” uskonto mukamas.
Tosiasiassa taqiahia sallii vääräuskoisille valehtelun kun islaamia vain saadaan vietyä maailman ainoaksi humaaniksi uskonnoksi. Näin koraani opettaa ja se tarkoittaa pääosin kamalaa loppua kafiireille.
Näiden viestien sensuroijien tulisi tutustua islaamin 2 kasvoihin… On taqiaqhian kasvot ja sitten ne toiset jotka ovat humaania vihaa ja sotaisuutta täynnä. He haluvat tuhota Juutalaiset (koran 5:60) kokonaan ja aidot Kristityt (max. 10% kristityistä, loput 90% ovat nimikristittyjä) siinä ohessa… No onhan kautta historian aikojen aitoja Kristittyjä Juutalaisten ohessa vainottu…mm. roomalaisten ja katolilaisten toimesta nyttemmin vapaamuurarien, illuminaattien, poliitikkojen ja kaikkien niiden toimesta jotka vastoin Paavalin roomalaiskirjettä 1 elävät!
http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=roo&hakuehto=1
Aidon Jumalan ja pojan Jeshuan vastustajat kieltävät kaiken pahuutensa ja vieläpä syyttävät ja pilkkaavat globaalisesti piskuista joukkoa, aidosti Sanan mukaisesti eläviä jopa vainoten heidän henkeään 2000 luvulla! Tätä tapahtuu globaalisesti paljon. (10-90% suhde sopii myös varmaan Juutalaisiin ja moniin lohkoihin ja lahkoihin. 10%:senttia juutalaisista elää mm. messiaanisesti, 10%:senttia kristityistä aidosti Kristillisesti eli siten kun Jeshua Kristus Nasaretilainen on Sanassaan kehoittanut jne.)
Imaami Sadegh opetus ohjelma on jo kaikenhuippu ja tästä välinpitämättömästä liberaali suvaitsevasta toiminnasta saavat Suomen poliittiset päättäjät maksaa kalliin hinnan.
Nyt on adressin paikka laittoman mainonnan johdosta Suomen johdolle… Suomalaisten kaiken suvaitsevaa suvaitsevaisuutta käytetään väärin hyväkseen.
Teen tätä sen takia että Suomen johdon silmät aukenisivat uudelle liitolle Raamatussa sekä Jeshuan/Jeesuksen Kristuksen Nasaretilaisen evankeliumille (Johanneksen evank. 3) koska synninmitta on nyt täynnä. Niinive katui tekojaan mutta katuuko Suomi?
T: Sherwood-Mediat-EJsvP
Palvelijoista vähäisin
http://galleria.suomi24.fi/Jeshua_morsiusseurakunta
Joona:
3:2 "Nouse ja mene Niiniveen, siihen suureen kaupunkiin, ja saarnaa sille se saarna, minkä minä sinulle puhun."
3:3 Niin Joona nousi ja meni Niiniveen Herran sanan mukaan. Ja Niinive oli suuri kaupunki Jumalan edessä: kolme päivänmatkaa.
3:4 Ja Joona käveli kaupungissa aluksi yhden päivänmatkan ja saarnasi sanoen: "Vielä neljäkymmentä päivää, ja Niinive hävitetään."
3:5 Niin Niiniven miehet uskoivat Jumalaan, kuuluttivat paaston ja pukeutuivat säkkeihin, niin suuret kuin pienet.
3:6 Ja kun tieto tästä tuli Niiniven kuninkaalle, nousi hän valtaistuimeltaan, riisui yltään vaippansa, verhoutui säkkiin ja istui tuhkaan.
3:7 Ja hän huudatti Niinivessä: "Kuninkaan ja hänen ylimystensä määräys kuuluu: Älkööt ihmiset älköötkä eläimet - raavaat ja lampaat - maistako mitään, käykö laitumella tai vettä juoko.
3:8 Verhoutukoot ihmiset ja eläimet säkkeihin, huutakoot väkevästi Jumalaa ja kääntykööt itsekukin pois pahalta tieltänsä sekä väkivallasta, mikä heidän käsiänsä tahraa.
3:9 Ehkäpä Jumala jälleen katuu ja kääntyy vihansa hehkusta, niin ettemme huku."
3:10 Kun Jumala näki heidän tekonsa, että he kääntyivät pois pahalta tieltänsä, niin Jumala katui sitä pahaa, minkä hän oli sanonut tekevänsä heille, eikä tehnyt sitä.
eja...kristittyjä ja muslimeitakin. Islam nyt vain on allah (1 / 360:sta) kuu jumalineen huumani luomus...tutkikaa itse historia, kirjoituksia...totuus on vielä hetken löydettävissä.
Minä tiedän mitä kirjoitan ja sanon etten valhettele! Ihmiselle on annettu valinnan vapaus...se on kylläkin tosiasia! Joten kerron vain totuutta, en ole evankelista siinä mielessä mutta en voi hyväksyä myöskään taqiahian Suomeen vyöryä ja siksi olen islam palstalla.
Porissa 21.04.06 Kunnioittaen kaikkia lukijoita EJsvP
Valheet pois seuloen... Amen
Siunausta kaikille, varsinkin oksille ja oksastetuille!
LÄHITULEVAISUUDEN ASIOISTA!: http://www.biible.org/profetioita/mettanen.html
Valhe rauha hudna tulossa lähi-itään!
Jeshuan palvelijoista vähäisin: Sherwood-Mediat-EJsvP
http://spaces.msn.com/ejsvp/
http://galleria.suomi24.fi/Sherwood-Mediat-EJsvP
(sensuroitu keväällä 2006)
http://galleria.suomi24.fi/taqiahia_hudna
(laittomasti sensuroitu 26.5.06)
http://www.irrtv.fi/ (katso mm. linkit)
http://www.callforall.net/ Nämä sivut saavat näkyä jopa kaikissa muslimi valtioissa.
Ps. Tämä G:n sensuroima (XTalen rohkaisuni) harmittaa syvästi…
Toiminta on pöyristyttävää Suomessa! Jopa 95%:senttiset poistot…
(XTale, teet hyvää työtä rakastaessasi muslimeita niin paljon että huolta kannat heistä sydämessäsi... Siunausta islam työllesi!
Vuosien ajan, muslimien järjestelmällisen totuuden valheeksi "vääntämisen" takia nostan hattua niille jotka jaksavat totuudesta kertoa vielä muutamien kuukausien jälkeenkin. Taqiahia ja "kiemurtelu" tosiasioiden edessä on yleistä, joka päiväistä, sensuurista puhumattakaan....)
http://chat.suomi24.fi/login.cgi?cid=797&gid=14 Täällä jopa minua aikoinaan yritettiin käännyttää… Nykyään hiljentynyt…
http://wwnet.fi/users/veijone/tietoisku.htm Ota talteen kovalevylle välittömästi laittoman sensuurin takia!
kukahan tuo muka-henkilö-vaikuttanut-kokee on.
ME KAIKKI HALUAMME ETTÄ PYSYT POISSA.
PIDÄ MYÖS ÄLLÖT MIELIPITEESI OMINASI ÄLÄKÄ TULE TYRKYTTÄMÄÄN "TIETOJASI" TÄNNE!!!!!!!!
EMME HALUA LUKEA NIITÄ!!!!!!!!!!!!
raivoat seko!
Gohar olet itsekeskeinen tyyppi jolla ei ole muuta kuin somalit ja muslimit mielessä, poistat täältä koko ajan viestejä joissa ei ole mitään pahaa, aion kyllä tehdä ilmoituksen sinusta ja sinun puolueellisuudesta, tarpeeksi kun tulee valituksia niin johan lennät täältä pihalle ja lujaa.
käsitä ettei Gohar ole enää täällä!
söpö shefu, joka lepäilee iltapäivisin varjossa. Hänen lempi motto on: ' Olen murheissani siitä, etten voi auttaa teitä. '
Kyllä ottaa mimmiä aivoon! Näkee kaikesta, että hän kihisee raivosta heh heh! Se likka ei tänne enää palaa, se on selvä! Nautitaan me muut kun voimme keskustella ilman kiihkomuslimin sensuuria...hah hah!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000000430&subcat=638
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000000430&posting=22000000018161406&view_mode=threaded
tietenkään
Ottamatta kantaa kaikkeen toimintaasi palstan sheriffinä (itse pidän kaikkia uskovaisia jotenkin outoina), voin kuitenkin listata joitain hyviä puoliasi:
- kohtelias
- ystävällinen
- rakentava
- ymmärtää ainakin jotain Eino Leinosta
- antaa (hyviä) neuvoja kukkien viemisestä naisille
- kiinnostunut ihmisistä.
Oikeastaan olet ihan hauskasti pystynyt esittämään niitä puolia mitä kuuluu islaminuskoisena elämiseen, tälle uskonnolle vieraassa kulttuuri- ja asenneympäristössä.
Eli menestystä minkä tien nyt oletkaan valitsemassa.
Ps. Muista relata ja maallistu vähän, niin oot ihan ihq.
Entäs jos häiriköitsijä löytää tiensä toisellekin palstalle, jossa olet
seriffinä
suhdepalstalla kun eivät ole minkäänlaisia suhteita koskaan nähneetkään. Pelkäävät tekevänsä itsensä naurettaviksi.
suhde omaan kehoonsa. Siis häiriköillä!
keho
estää keskustelun. Huolestuinkin jo missä sefu on kun täällä saattoi jopa keskustella. Sensuroi tyhjäksi se toinenkin palsta niin sittenpähän meistä pääset.
Miksi gohar viestisi oikeasta yläkulmasta puuttui sefun merkki eli tähti?????? Ennen se on aina viesteissäsi näkynyt mutta ei nyt näy???????
...en ole sefuna enää tällä palstalla, siksi.
Todellakin, nyt palstalla voidaan varmasti keskustella niistä islamin " kasvoista" kuten ei-muslimien halveksunnasta, demokratian vastaisuudesta, naisen oikeuksien polkemisesta..
Sehän on erinomainen osa islamin kasvoja mm arabimaissa ja Iranissa.....
Once more: hienoa että poistuit!
Shefun Poistuminen/poistaminen ei ole mikään ratkaisu tähän sensuuri kymysykseen.
Parempi tilanne olisi kun saisimme jonkun yhteisymmärryksen siitä, mikä kuuluu palstalle ja mikä ei.
Turha haave?
Pitäisi ymmärtää, että kritisoiminen on keskustelujen suurin herättäjä ei positiivisten asioiden laulaminen. Niin keskustelu-palstoilla, politiikassa, kirkossa,moskeijoissa kuin turuilla ja toreilla.
juo maito sen jälkeen että haju poistuu... :)
Sanot viestissäsi, että olet toisella(kin) palstalla sefuna. Sen lauseen merkitys Suomen-kielellä on aivan yksiselitteinen. Siis yritit valehdella.
Helpottaa kun häivyit. Kolminkertainen eläköön-huuto sille asialle.
ELÄKÖÖN! ELÄKÖÖN! ELÄKÖÖN!
päästäisiin eroon täällä! Olet koppava ja typerä, mitään sinulla ei ole sanottavaa. Sinut tunnetaan kyllä jo näillä foorumeilla.
lataamaan tyhjän pääsi, jooko?
Kun et kykene kuin suunsoittoon.
Tosiasioita islamin "kasvoista " on ihan riittämiin.
Toki jos kirjoittajana haluat ne kieltää ja ilmeisesti islamin aivottomana juoksilaana, onhan selvää että kiusallisista asioista islam yleensä pyrkii vaikenemaan..
Kuten vaimon hakkaamisesta, yhtä miestä kohtaan tarvitaan kaksi naista todistajiksi oikeudessa, muslimimies saa avioitua ei- muslimin kanssa mutta ei toistepäin, eron sattuessa lapset muslimihelle ja lapset tulee " kasvattaa" muslimiksi..
Siinä ihan riittävästi.
Taidat olla yksinkertainen ja tyhmä.
et ole älykästä sanaa sanonut.
täällä, turha yrittää.
Goharia henkilökohtaisesti. Tiedän että hän on shiia ehkä erehdynkin lukemisestani. Mutta tiedän sen vain että minkä uskonnosta tahansa hän on, hän on ihminen. Eikö niin että uskonnasta luukunottamatta meidän ihmisten tarpeeita on samoja. Elämme ja etsimme hyvä tulevaisuuta. Ehkä jotkut etsivät sen Jumalan kautta. Ovatko he oikeassa vai eivät, siitä saamme keskustella millä keinolla tahansa.. Hän saa jatkaa, ainakin minun mielestä. Miksi? koska Jumalan tie on ratkaisematon mutta avara. Minulla ei ole paljon aikaa työn vuoksi mutta seuraan ketjut kuin muut ihmiset, ihmisena ja yritään olla objektiivinen, ehkä joskus pahalla tuulellakin jota en saisi. Mutta olemme ihminen jotka tekee virheitä, syntejä. Mutta osaamme myös korjataa ennen liian myöhästä. Siksi tarvitaan valvooja jotka keskittyvät vain palstojen asiohiin.. Hyvää yötä.
Gohar oli sopimaton siksi, ettei hän suvainnut muiden ihmisten ajatuksia, vaan poisti ne. Lisäksi hän valehteli, ettei hän sitä tee. Sellaiseen ei suomalaiset ole tottuneet, eikä sitä tulla hyäksymään koskaan. Pitäkööt muslimit omat tapansa muslimimaissa mutta ei Suomessa.