Aloitan lakon "ravintola" Blues Moonia vastaan ja toivon että moni muukin ryhtyy tähän. Ihan vaaan sen takia että puljun portsarit ovat väkivaltaisia ja kaikkea muuta kuin palveluammatissa.
Baarilakko
Aimo Rapula
71659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tietää...
paikka on munki mielestä aika syvältä nykyjään.. liian täyski aina.
Oletko nähny jossain hyvin käyttäytyviä hormoonibodareita?
Tuskin olet, kaikki ne on Tony Halmeen kaltasia älykköjä.
Enpä tiedä ovatko väkivaltaisia tai ei. riippuu miehestä. erään asiakkaan taltuttamiseski tarvittiin bluukkarin kolme järjestysmiestä enne kuin jätkä taintui
Jossain muualla riittää portsariksi yksi "heiveröinen mies.
Jos poke osaa käyttäytyä, ei hän voimaa tarvi.
Tietysti alkaa humalaista asiakasta ärsyttään jos joku tulee repiin. Ei humalainen ehdi pohtiin että repijä portsari vaikko joku toinen joka riitaa haastaa.
Bluukkarin asiakaskunta on muuttunut vuosien varrella todella paljon. Suurin osa on huonokäytöksisiä.. no, amisteinejä lippis päässä (tsiisus).
Ja se ilman laatu. Huh. Vaikka itse poltankin, ei BM:ssa tartte omia savukkeita sytytellä.
Tanssilattia on liian ahdas ja musiikki toisinaan hirveää.
Mut eihän sinne ole pakko mennä :D!
Ihme kyllä pidän tuota portsareiden vaihtumista parempana juttuna. Tappelut ja rähinät ovat kutistuneet siitä mitä meininki oli aiemmin ja tämä johtuu asiakkaan (eli minun) näkökulmasta siltä, että niitä aggressiivisuuteen taipuvia puupäitä ei ole päästetty sisälle. Kesällä tuli mestassa käytyä, mutta syksyn tullen menojalka ei hilpaise enää niin useasti eli ihan varsinaisesta "lakosta" nyt ei kuitenkaan tarvitse kohdallani puhua.