Miksi meidän suomalaisten on niin suuri hinku panna lusikkansa joka soppaan.
Sotikoot omat sotansa.
Jopa Afrikan Kongoon ollaan aseita kalistellen menossa, ihan kuin meidän rahoja ei voisi järkevämmin käyttää. Ja ihan kuin ongelmia ei kotimaassakin riittäisi.
Mutta kaikella on hintansa.
Suomalainen kuoli Libanonissa ja ja nyt oli maksun paikka.
Lusikka joka soppaan ja sinkkiarkussa takaisin
Sotikoot omat sotansa
2
307
Vastaukset
- tämä on
Matti nykänen-palstalla ja taisi olla pari muutakin?
Kongon Tasavalta on Belgian oma luomus ja belgialaiset saisivat itse selvittää keittämänsä sopan. En hyväksy Suomen rauhanturvaajien tahi rahojen käyttöä tällaisten asioiden selvittelyyn. Belgian kuningashuone on sieltä rahansa haalinut. Nyt kun he ovat korkotuloilla edelleen rikastuneet, niin maksakoot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921796- 851262
- 1101123
- 72975
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56838- 47751
- 36742
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673