Älkää nyt ihmeessä kirjoittanut mitään kielteistä israelista / juutalaisista.
ISOVELI VALVOO JA KOSTO TULEE TAVALLA TAI TOISELLA.
VAROKAA
6
194
Vastaukset
- odotellessa
vielä joku sana: onhan siinä kansassa paljon hyviäkin ihmisiä ja osa on jopa kääntynyt kristinuskoon, nämä messiaaniset juutalaiset.
Mutta talmudistit ovat vallassa ja pilaavat kansan maineen. He ovat kertakaikkiaan barbaareja. Eivät yhtään sen parempia kuin vihollisensakaan.
Ja ikävä kyllä myös niiden monien hyvin lahjakkaiden, luovien ja kovasti arvostamieni henkisten juutalaisten maineen.- lohduta
se, että israelista löytyy muutama ihminenkin. Kansakuntana harrastavat mieletöntä terrorismia ihmisyyttä vastaan.
- härskejä
lohduta kirjoitti:
se, että israelista löytyy muutama ihminenkin. Kansakuntana harrastavat mieletöntä terrorismia ihmisyyttä vastaan.
kuten tämä kommentti todistaa
--------
"Isku oli ilmeisen tahallinen"
Aiemmin aamulla Annan vaati tutkimusta iskusta, joka Annanin mukaan "ilmeisesti tahallisesti suuntautui" YK:n asemaan Khiamin kaupungissa Etelä-Libanonissa. Annan sanoi olevansa syvästi järkyttynyt tapahtuneesta.
Israelin YK-suurlähettiläs puolestaan sanoi olevansa järkyttynyt pääsihteeri Annanin syytöksestä. (HUOM! JÄRKYTTYNYT ETTÄ HEITÄ EPÄILLÄÄN!!!!!!!! ETTÄ SIIS OLLAAN TAAS ANTISEMITISTEJÄ, NIINHÄN!!!!!!1111))
Israel on esittänyt syvän pahoittelunsa tapahtuneesta ja lupaa perusteellista tutkimusta. Israel on vakuuttanut, ettei se ole kohdistanut iskujaan tahallisesti YK:n asemiin, vaan on päinvastoin pyrkinyt kaikin tavoin turvaamaan YK:n henkilöstön turvallisuuden.
------------
kUKA TUOTA USKOO. hEHÄN HALUAVAT ykN PYSYVÄN SIVUSSA KAIKESTA TEURASTUKSESTA MITÄ HE VALITTUNA KANSANA OIKEUTETUSTI TEKEVÄT. lohduta kirjoitti:
se, että israelista löytyy muutama ihminenkin. Kansakuntana harrastavat mieletöntä terrorismia ihmisyyttä vastaan.
Tärkeintähän on, että USA saa myytyä mahdollisimman paljon pommeja ja niiden suorituskyky tulee testattua. Tämän kvartaalin tulokset ovat kohta esillä ja asetehtaiden pörssikurssit pitää saada nousuun.
- -Sopuli
NummelanMatti kirjoitti:
Tärkeintähän on, että USA saa myytyä mahdollisimman paljon pommeja ja niiden suorituskyky tulee testattua. Tämän kvartaalin tulokset ovat kohta esillä ja asetehtaiden pörssikurssit pitää saada nousuun.
Israelin suurlähetystö tarkkailee tietoliikennettä Suomessa ja lukee juuri tällaisia keskustelupalstoja ja raportoi kotimaahan Suomalaisten kirjoituksia!
Myös sanomalehdet luetaan tarkoin ja uutislähetykset katsotaan lähetystön lehdistösihteerin toimesta ja lehtileikkeet ja nauhoitukset lähetetään Israeliin tutkittavaksi! - saavatpahan tietää
-Sopuli kirjoitti:
Israelin suurlähetystö tarkkailee tietoliikennettä Suomessa ja lukee juuri tällaisia keskustelupalstoja ja raportoi kotimaahan Suomalaisten kirjoituksia!
Myös sanomalehdet luetaan tarkoin ja uutislähetykset katsotaan lähetystön lehdistösihteerin toimesta ja lehtileikkeet ja nauhoitukset lähetetään Israeliin tutkittavaksi!miten paljon täällä halveksitaan Israelin täydellistä moraalittomuutta. Israelin Suomen suurlähettiläs kirjoitti juuri toissapäivänä Hesarissa todella kuvottavan kokoelman valheita, joissä hän väittää Israelin kaikin mahdollisin keinoin välttävän siviiliuhreja. Sellaista keinoa ei kai sitten ole ollenkaan käytössä, että jätettäisiin ne pommit ja ohjukset ampumatta siviilikohteisiin?
Ensin ammutaan järeimmillä mahdollisimmilla pommeilla tai ohjuksilla tiheästi asutuille alueille joilla asuu monilapsisia suurperheitä ja sitten "ihmetellään", että kas vain tulikin "yllättäen" siviiliuhreja? Joopa joo, todella yllättäen...
Sotarikoksille ja siviilien joukkomurhille löytyy aina perusteluja, mutta eivät ne siitä selittelyllä muuksi muutu. Niitä satoja libanonilaisia siviilejä joita on viime päivinä laskettu joukkohautoihin varmaan suunnattomasti lohduttaa se tieto, että "Israel välttää siviiliuhreja kaikin mahdollisin keinoin".
Aika olemattoman huonot keinot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4674144Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181732- 1171557
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891494Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991428Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601395- 521346
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi981265- 451119
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341098