VAROKAA

ihmeessä

Älkää nyt ihmeessä kirjoittanut mitään kielteistä israelista / juutalaisista.

ISOVELI VALVOO JA KOSTO TULEE TAVALLA TAI TOISELLA.

6

239

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • odotellessa

      vielä joku sana: onhan siinä kansassa paljon hyviäkin ihmisiä ja osa on jopa kääntynyt kristinuskoon, nämä messiaaniset juutalaiset.
      Mutta talmudistit ovat vallassa ja pilaavat kansan maineen. He ovat kertakaikkiaan barbaareja. Eivät yhtään sen parempia kuin vihollisensakaan.
      Ja ikävä kyllä myös niiden monien hyvin lahjakkaiden, luovien ja kovasti arvostamieni henkisten juutalaisten maineen.

      • lohduta

        se, että israelista löytyy muutama ihminenkin. Kansakuntana harrastavat mieletöntä terrorismia ihmisyyttä vastaan.


      • härskejä
        lohduta kirjoitti:

        se, että israelista löytyy muutama ihminenkin. Kansakuntana harrastavat mieletöntä terrorismia ihmisyyttä vastaan.

        kuten tämä kommentti todistaa
        --------
        "Isku oli ilmeisen tahallinen"

        Aiemmin aamulla Annan vaati tutkimusta iskusta, joka Annanin mukaan "ilmeisesti tahallisesti suuntautui" YK:n asemaan Khiamin kaupungissa Etelä-Libanonissa. Annan sanoi olevansa syvästi järkyttynyt tapahtuneesta.

        Israelin YK-suurlähettiläs puolestaan sanoi olevansa järkyttynyt pääsihteeri Annanin syytöksestä. (HUOM! JÄRKYTTYNYT ETTÄ HEITÄ EPÄILLÄÄN!!!!!!!! ETTÄ SIIS OLLAAN TAAS ANTISEMITISTEJÄ, NIINHÄN!!!!!!1111))

        Israel on esittänyt syvän pahoittelunsa tapahtuneesta ja lupaa perusteellista tutkimusta. Israel on vakuuttanut, ettei se ole kohdistanut iskujaan tahallisesti YK:n asemiin, vaan on päinvastoin pyrkinyt kaikin tavoin turvaamaan YK:n henkilöstön turvallisuuden.
        ------------
        kUKA TUOTA USKOO. hEHÄN HALUAVAT ykN PYSYVÄN SIVUSSA KAIKESTA TEURASTUKSESTA MITÄ HE VALITTUNA KANSANA OIKEUTETUSTI TEKEVÄT.


      • lohduta kirjoitti:

        se, että israelista löytyy muutama ihminenkin. Kansakuntana harrastavat mieletöntä terrorismia ihmisyyttä vastaan.

        Tärkeintähän on, että USA saa myytyä mahdollisimman paljon pommeja ja niiden suorituskyky tulee testattua. Tämän kvartaalin tulokset ovat kohta esillä ja asetehtaiden pörssikurssit pitää saada nousuun.


      • -Sopuli
        NummelanMatti kirjoitti:

        Tärkeintähän on, että USA saa myytyä mahdollisimman paljon pommeja ja niiden suorituskyky tulee testattua. Tämän kvartaalin tulokset ovat kohta esillä ja asetehtaiden pörssikurssit pitää saada nousuun.

        Israelin suurlähetystö tarkkailee tietoliikennettä Suomessa ja lukee juuri tällaisia keskustelupalstoja ja raportoi kotimaahan Suomalaisten kirjoituksia!

        Myös sanomalehdet luetaan tarkoin ja uutislähetykset katsotaan lähetystön lehdistösihteerin toimesta ja lehtileikkeet ja nauhoitukset lähetetään Israeliin tutkittavaksi!


      • saavatpahan tietää
        -Sopuli kirjoitti:

        Israelin suurlähetystö tarkkailee tietoliikennettä Suomessa ja lukee juuri tällaisia keskustelupalstoja ja raportoi kotimaahan Suomalaisten kirjoituksia!

        Myös sanomalehdet luetaan tarkoin ja uutislähetykset katsotaan lähetystön lehdistösihteerin toimesta ja lehtileikkeet ja nauhoitukset lähetetään Israeliin tutkittavaksi!

        miten paljon täällä halveksitaan Israelin täydellistä moraalittomuutta. Israelin Suomen suurlähettiläs kirjoitti juuri toissapäivänä Hesarissa todella kuvottavan kokoelman valheita, joissä hän väittää Israelin kaikin mahdollisin keinoin välttävän siviiliuhreja. Sellaista keinoa ei kai sitten ole ollenkaan käytössä, että jätettäisiin ne pommit ja ohjukset ampumatta siviilikohteisiin?

        Ensin ammutaan järeimmillä mahdollisimmilla pommeilla tai ohjuksilla tiheästi asutuille alueille joilla asuu monilapsisia suurperheitä ja sitten "ihmetellään", että kas vain tulikin "yllättäen" siviiliuhreja? Joopa joo, todella yllättäen...

        Sotarikoksille ja siviilien joukkomurhille löytyy aina perusteluja, mutta eivät ne siitä selittelyllä muuksi muutu. Niitä satoja libanonilaisia siviilejä joita on viime päivinä laskettu joukkohautoihin varmaan suunnattomasti lohduttaa se tieto, että "Israel välttää siviiliuhreja kaikin mahdollisin keinoin".

        Aika olemattoman huonot keinot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      6
      1481
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      167
      1068
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      261
      896
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      69
      799
    5. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      63
      768
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      74
      723
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      22
      666
    8. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      136
      641
    9. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      69
      631
    10. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      42
      589
    11. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      578
    12. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      54
      553
    13. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      528
    14. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      101
      517
    15. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      42
      514
    16. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      38
      499
    17. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      40
      493
    18. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      44
      484
    19. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      30
      473
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      20
      468
    Aihe