bmw vai?????

Pitäisiköhän jo pistää uusi keskustelu palsta pystyyn?

Bmw vai jokin muu merkki.

Tuntu että nykyään täällä vaan verrataan Bmw:tä muihin merkkeihin.
Ja kuinka muut merkit vaan on olevinaan parempia ja halvempia kuin Bmw.
Vai onko kateelliset pers aukiset vaan ruvenneet pommittaa tätä palstaa kun niitä v....taa,kun niillä ei ole varaa ostaa Bmw:tä

12

1366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vinkkarikuskit

      täällä itkevät. Paras japsi on paalattu japsi.

    • pitkästä aikaa

      Puhut asiaa.

      Ja voi sitä riemua täällä, jos näkevät 80-luvun BMW:n tienposkessa

      • Miks?

        Mitä riemua siinä on?

        Se kyllä pistää hymyilyttämään, kun jopa uuden karheita ja varsinkin 2000-luvun bemareita on tienposkessa. Usein toki vain sähkövikoja, mutta kuitenkin. Siitä voi ehkä jo repiä riemua, tosin se riemu on aika harvassa, vain noin kerran parissa viikossa.


    • tässä on

      Se, että näiden kyselijöiden mielestä BMW on täysin kura auto. Kuitenkin aina ollaan vertaamassa siihen. Tiedä sitten tajuaako ne itse sitä ironiaa.

      • MLPO

        Ihan jos tiivistää nuo "asiantuntijoiden" kommentit, niin bemarin suurimmat viat ovat "niiden möhömahaiset kuljettajat" ja "hinta".

        Sellaista "asiantuntemusta"...


      • MLPO kirjoitti:

        Ihan jos tiivistää nuo "asiantuntijoiden" kommentit, niin bemarin suurimmat viat ovat "niiden möhömahaiset kuljettajat" ja "hinta".

        Sellaista "asiantuntemusta"...

        Autossahan ei olekaan paljoa vikoja.
        Ja möhömahaisuushan kertoo,että leivän päälle on saatu muutakin kuin ylä huuli koska hinta on ollut kohallaa autoa ostaessa.:)


    • Syy

      Ihan hyvä auto se varmaan on, mutta tällä palstalla on ehdotomasti nopeimmat ns. "lämpenijät" ja se on hauskaa. Kiusaaminen on mukavaa, varsinkin toisten kiusaaminen.

      • se menee,

        olen samaa mieltä. Jännä että bmw- kuskit ovat niin varmoja merkin ylivoimaisuudesta, mutta silti itsetunto vaikuttaisi olevan nollissa, kun kaiken maailman tojot käy heittämässä huumorilla provoja. Harvassa on tälläkin palstalla ne, joilla on terve suhtautuminen eri automerkkeihin; pitäisi pystyä ottamaan vastaan myös kritiikkiä eikä nostaa paineita paskan puhumisesta. Jos bemarifanit voisivat yleisesti tunnustaa että muutkin osaavat tehdä kelvollisia ja hienoja autoja vaikkei niissä olisikaan propellin kuvaa keulilla, jäisivät turhat perseilyt kirjoittamatta.
        Itsekin tunnustan syyllistyneeni moiseen, en tosin tällä palstalla. Kun sitten luin saamiani asiallisia kommentteja, tunsin itseni kusipääksi ja homma jäi minun osaltani siihen.
        Vaikka kaverini 528i: stä paukahti kone ja toisen tutun 525 tds:n nivelet naksuu, arvostan bmw tä ja tulen sellaisen todennäköisesti itsekin omistamaan...


    • Audi-ukko

      Kyllä se vaan niin on, että laatu-autoja dissataan usein kateuden siivittämänä.

      Ainoastaan siinä ovat nämä "arvostelijat" yleensä oikeassa, että muut merkit ovat halvempia mutta siihen onkin hyvä syy -> ne ovat huonompia.

      Minulla tällä hetkellä kakkosautona pari vuotta vanha Avensis. Kyllähän se pelaa kuin junan vessa ja on kaikinpuolin OK perusauto muttei missään nimessä vedä vertoja laadussa, suorituskyvyssä tai ajomukavuudessa esimerkiksi Biimerille, joita olen omistanut vuosien varrella parikin kappaletta.

    • ToimitusjohtajaH

      mistä lähtien bemarit ovat olleet kalliita??? Tietenkin onhan bemarillakin kalliita malleja, mutta eipä tämänkään palstan wannabee pikkuporvareilla ole kuin jotain 330:en ritsoja.

      • 43573

        Mutta varmasti paljon sujakampi ajettava kuin möhkäle 530 :) Ei hinta aina ratkaise ja tosi iso porvari ei aja edes autolla, heillä on kuljettajat.


    • ihmeessä

      BMW:tä ei saisi vertailla muihin merkkeihin? Sillä tavallahan ostopäätöksetkin tehdään (vertailemalla). Vai jääkö bemari ostamatta jos erehtyy vertailemaan? Bemussa nyt ei ole mitään niin ylivoimaista, etteikö kestäis verrata mihin vaan, samaa kokoluokkaa olevaan autoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      6737
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      80
      5341
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      105
      4285
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      269
      3741
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3499
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3199
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      242
      2815
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2141
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      45
      1663
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1545
    Aihe