600 cbr : n bensapumppu

vähävarainen motoristi

-96 mallisesta 600 cebarista hajosi bensapumppu.Uuden hinta vähän yli 200 euroa!!!!
Mistähän saisi halvemmalla???Pirkkalan mp-purkaamossa ei ollut...iso kiitos mahdollisista tiedoista.....

8

3509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ant45

      http//www.mpmaailma.com täältä voisi löytyä!

    • Nimetön

      kaverin africa twiniin98 löytyi biltemasta tarvikebensapumppu 19,95euroo. Hondan omat pumput on ilmeisesti aika susia...

    • Chris

      Itse asensin Bilteman pumpun ja toimi moitteettomasti, eikä maksanut todellakaan kun muruset alkuperäiseen verrattuna. Saattaa olla että muoveja joutuu jonkun verran veistämään, että saa aikaiseksi paikan pumpulle.

    • oijoi

      mä ostin tosso viikko sitten biltemasta pumpun, ja toimii tosi hyvin.kannattaa vain katsoa sen teknisistä tiedoista,et se pumppu ei ylitä 0.30 tulo painetta.silloin alkaa tulee bensiiniä sellaisesta paikasta mistä ei kuuluis..ja maksaa 19.95

      • Hullilupter

        Osaako joku sanoa, miten kyseinen pumppu sinne kytketään? Käsitin, että siellä olisi joku liitin tjsp.


      • Hilupter

      • Hillupteri
        Hilupter kirjoitti:

        http://www.biltema.fi/osteri/osteri.cgi?sivu=skriptisivut/index_kauppa.htm

        Kenties tämän tapainen vekotin?

        Nyt on pumppu hommattu ja asennettu - toimii. Hintaa tuli yhteensä 25€ (letkuinee ja tarvikkeinee). Oma pumppu maksaa kuulema sen 200€, että melko isosta säästöstä on kyse.

        Imupumppu jonka imupaine on sen 0,3bar. Asennetaan samalle paikalle alkuperäisen kanssa ja kytketään kolvaamalla tai sokeripalalla vanhan johdon plussaan (tais olla sininen johto - kannattaa tarkastaa valokynällä. HUOM! Virta tulee vain käynnistäessä ja pienellä viiveellä, joten malttia siihenkin). Maajohto ihan vaan johonkin runkoon.

        Onnea seuraavalle korjaajalle. :D


      • koopekka
        Hillupteri kirjoitti:

        Nyt on pumppu hommattu ja asennettu - toimii. Hintaa tuli yhteensä 25€ (letkuinee ja tarvikkeinee). Oma pumppu maksaa kuulema sen 200€, että melko isosta säästöstä on kyse.

        Imupumppu jonka imupaine on sen 0,3bar. Asennetaan samalle paikalle alkuperäisen kanssa ja kytketään kolvaamalla tai sokeripalalla vanhan johdon plussaan (tais olla sininen johto - kannattaa tarkastaa valokynällä. HUOM! Virta tulee vain käynnistäessä ja pienellä viiveellä, joten malttia siihenkin). Maajohto ihan vaan johonkin runkoon.

        Onnea seuraavalle korjaajalle. :D

        Mikäs siihen vanhaan tuli, heitti vain nakuttamasta vai vuosiko bensaa? Jos sulla on se tallella, voisin ostaa pois kuljeksimasta lähempää diagnoosia varten.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      87
      4275
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      209
      3414
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3056
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      82
      2776
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      383
      2485
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      184
      2153
    7. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      40
      1692
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1625
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1428
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1412
    Aihe