Hassu teoria viljakuvioista

kuullut

Kuulin joskus jossain ohjelmassa kun joku skepo esitti hulvattoman hupaisan teorian "viljapeltokuvioista". Ne olivat hänen mukaansa jonkun luonnon "myrskyn" (Ilmavirran) tuulenpuuskan sattumalta muovaamia. Tarkoitti niitä viljakuvioita joita ei voida selittää ihmisten tekeminä petkutuksina.

11

978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ahab

      tuolle selitykselle nyt nauraa harakatkin! Kyllä näkee että skepot alkaa käydä epätoivoisiksi asioiden kääntyessä heidän maailmankuvaansa vastaan.

      • skeboja

        on vain niitä, jotka eivät vielä tiedä:D


    • hassua

      kun me kaikki tiedetään että alien-isät tekee ne lapsilleen muropakkauskuviksi..
      sanovat aamiaispöydässä että "Lilian, kun avasit uuden muropaketin, katsohan mikä kuva siitä tuli!"
      Totta joka sana.

    • Mikä yhdistää viljapeltokuviot muukalaisiin?-) Onko muukalainen kertonut teille, että he tekevät näitä huviksensa tai johonkin tarkoitukseen? :>

      Tokihan ollaan päätelty, että ne voisivat olla muukalaisalusten laskeutumisjälkiä, mutta miksi niitä ilmestyy vain viljapellolle? Entäpä jos se onkin vain viljapelloille hienosti maastoutuvasta mammutin perseenjäljestä? Minusta nuo vaikuttavat yhtä varteenotettavilta vaihtoehdoilta, sillä niin mammutteja kuin muukalaisiakaan ei ole todistettu. Samalla tavalla ei ole myöskään todistettu mistä kaikki viljapeltokuviot ovat tulleet.

      On täysin absurdia yhdistää niitä johonkin ilman mitään perustetta, ja kuten on absurdia myös myös se, että ne yhdistetään johonkin mistä ei ole mitään konkreettisia todisteita.

      • aijaijai

        kukaan ei kuuntele sinua enää owashi. Otapa siis neuvosta vaarin ja huristele muualle. esim. Kristinusko palsta varmaan kaipaa sinua enemmän kuin me.


      • ovashi

        "mammutteja ei ole todistettu"heh ehe


      • ovashi kirjoitti:

        "mammutteja ei ole todistettu"heh ehe

        Kyllä ne mammutit ollaan todistettu :)


      • Owashi kirjoitti:

        Kyllä ne mammutit ollaan todistettu :)

        Uskoisin, että mitä tuo kirjoittaja tarkoitti naureskelullaan, oli sinun oma lausahduksesi siitä, ettei mammutteja ole todistettu.

        Aijaijai.... :D

        ---------------------------
        Kirjoittanut: Owashi 28.7.2006 klo 08.34

        Entäpä jos se onkin vain viljapelloille hienosti maastoutuvasta mammutin perseenjäljestä? Minusta nuo vaikuttavat yhtä varteenotettavilta vaihtoehdoilta, sillä niin mammutteja kuin muukalaisiakaan ei ole todistettu.


      • mrkala kirjoitti:

        Uskoisin, että mitä tuo kirjoittaja tarkoitti naureskelullaan, oli sinun oma lausahduksesi siitä, ettei mammutteja ole todistettu.

        Aijaijai.... :D

        ---------------------------
        Kirjoittanut: Owashi 28.7.2006 klo 08.34

        Entäpä jos se onkin vain viljapelloille hienosti maastoutuvasta mammutin perseenjäljestä? Minusta nuo vaikuttavat yhtä varteenotettavilta vaihtoehdoilta, sillä niin mammutteja kuin muukalaisiakaan ei ole todistettu.

        Taisin olla hyvässä tukevassa tuota kirjoittaessani, mutta joo :P

        Mammuttien kuoleminen sukupuuttoon on myös todistettu. Mammutit ollaan todistettu olleiksi, ei oleviksi. Jos tuoreen ja vielä lämpimän viljapeltokuvion odottaa tulleen mammutin persjäljestä, menee se siis minun käsityskykyni ylitse.

        Viilataan nyt pilkkua viimeiseen asti kun saadaan mahdollisuus purra takaisin?-|


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      316
      7629
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      57
      4017
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3458
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3211
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2874
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2718
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      53
      2551
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      68
      2336
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      77
      2148
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      101
      1983
    Aihe