Kuulin joskus jossain ohjelmassa kun joku skepo esitti hulvattoman hupaisan teorian "viljapeltokuvioista". Ne olivat hänen mukaansa jonkun luonnon "myrskyn" (Ilmavirran) tuulenpuuskan sattumalta muovaamia. Tarkoitti niitä viljakuvioita joita ei voida selittää ihmisten tekeminä petkutuksina.
Hassu teoria viljakuvioista
11
963
Vastaukset
- ahab
tuolle selitykselle nyt nauraa harakatkin! Kyllä näkee että skepot alkaa käydä epätoivoisiksi asioiden kääntyessä heidän maailmankuvaansa vastaan.
- skeboja
on vain niitä, jotka eivät vielä tiedä:D
- hassua
kun me kaikki tiedetään että alien-isät tekee ne lapsilleen muropakkauskuviksi..
sanovat aamiaispöydässä että "Lilian, kun avasit uuden muropaketin, katsohan mikä kuva siitä tuli!"
Totta joka sana. - forming
...crop circles-video:
http://video.google.com/videoplay?docid=-364252079178347292&q=ufo crop circle Mikä yhdistää viljapeltokuviot muukalaisiin?-) Onko muukalainen kertonut teille, että he tekevät näitä huviksensa tai johonkin tarkoitukseen? :>
Tokihan ollaan päätelty, että ne voisivat olla muukalaisalusten laskeutumisjälkiä, mutta miksi niitä ilmestyy vain viljapellolle? Entäpä jos se onkin vain viljapelloille hienosti maastoutuvasta mammutin perseenjäljestä? Minusta nuo vaikuttavat yhtä varteenotettavilta vaihtoehdoilta, sillä niin mammutteja kuin muukalaisiakaan ei ole todistettu. Samalla tavalla ei ole myöskään todistettu mistä kaikki viljapeltokuviot ovat tulleet.
On täysin absurdia yhdistää niitä johonkin ilman mitään perustetta, ja kuten on absurdia myös myös se, että ne yhdistetään johonkin mistä ei ole mitään konkreettisia todisteita.- aijaijai
kukaan ei kuuntele sinua enää owashi. Otapa siis neuvosta vaarin ja huristele muualle. esim. Kristinusko palsta varmaan kaipaa sinua enemmän kuin me.
- ovashi
"mammutteja ei ole todistettu"heh ehe
Owashi kirjoitti:
Kyllä ne mammutit ollaan todistettu :)
Uskoisin, että mitä tuo kirjoittaja tarkoitti naureskelullaan, oli sinun oma lausahduksesi siitä, ettei mammutteja ole todistettu.
Aijaijai.... :D
---------------------------
Kirjoittanut: Owashi 28.7.2006 klo 08.34
Entäpä jos se onkin vain viljapelloille hienosti maastoutuvasta mammutin perseenjäljestä? Minusta nuo vaikuttavat yhtä varteenotettavilta vaihtoehdoilta, sillä niin mammutteja kuin muukalaisiakaan ei ole todistettu.mrkala kirjoitti:
Uskoisin, että mitä tuo kirjoittaja tarkoitti naureskelullaan, oli sinun oma lausahduksesi siitä, ettei mammutteja ole todistettu.
Aijaijai.... :D
---------------------------
Kirjoittanut: Owashi 28.7.2006 klo 08.34
Entäpä jos se onkin vain viljapelloille hienosti maastoutuvasta mammutin perseenjäljestä? Minusta nuo vaikuttavat yhtä varteenotettavilta vaihtoehdoilta, sillä niin mammutteja kuin muukalaisiakaan ei ole todistettu.Taisin olla hyvässä tukevassa tuota kirjoittaessani, mutta joo :P
Mammuttien kuoleminen sukupuuttoon on myös todistettu. Mammutit ollaan todistettu olleiksi, ei oleviksi. Jos tuoreen ja vielä lämpimän viljapeltokuvion odottaa tulleen mammutin persjäljestä, menee se siis minun käsityskykyni ylitse.
Viilataan nyt pilkkua viimeiseen asti kun saadaan mahdollisuus purra takaisin?-|
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kaunis ihminen parempaa kohtelua?
Onko kauniin ihmisen elämä "helpompaa" kuin tavallisen näköisen ihmisen? Olen kuullut väittämän, että kaunis ihminen saa1233520- 122346
En rehellisesti usko et oisit
Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos371945Suomennettua: professori Jeffrey Sachs avaa Ukrainan sodan taustat luennollaan EU parlamentissa
Jeffrey Sachs on yhdysvaltalainen ekonomisti. Sachs toimii Columbian yliopiston The Earth Instituten johtajana. Aiemmin4141899Näin sinusta taas unta!
Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly211711Nainen, olet jotenkin lumoava
Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel681527Paljonko aikaa on kulunut siitä kun viimeksi tapasit hänet?
Päiviä? Viikkoja? Kuukausia? Vuosia?301463- 1241428
En muuttaisi sinusta mitään
Ensin olit etäinen ja yritin pysyä tutkan alapuolella. Mutta ei silmiltäsi jää mitään huomaamatta, kuten minulla ei kuul101291- 141246