mikä helvetti siinä on että mä en pysty oksentamaan. tuli taas ahmittua kaikenlaista ja olo on aivan kamala ja turvonnu. vaikka kuinka työnnän sormet niin syvälle kurkkuun niin ei. tuleeko teillä muilla heti se oksennus vai pitääkö teidän yrittää monta kertaa???
kun ei niin ei
marimia
3524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
välillä on päiviä ettei vaan pysty oksentaan...yleensä jos on usein oksentanu saman päivän aikana nii sit mä en saa oksennettuu seuraavana päivänä...sit pitää lähtee lenkille...tai kärsiä tunti oksentamassa ja sit posket ja kurkku ihan kipeenä ja turvonneina...tällä hetkelläki mun naama on kipee..
luulen et se johtuu siitä et nielu on jotenki turtunu, tai jotain sellasta.
mikään oksentamisen neuvonta palsta!!! Se ei ole todellakaan tervettä eka ahmia ja sitte oksentaa ja vielä jos ei tuu niin ei tuu, ja hyvä niin !!! Ole onnellinen!!! Me muut yritetään päästä siitä eroon!
jos ei tuu ni hyvä niin,ekaks oli miulkii vaikeeta ja seuraavaks rupesin jopa nauttimaan siitä! Toivottavasti et siihen vaiheeseen mee:( Ei kannata ruveta leikkimään terveydellä ja elämällä,ei se herkkuu oo!!! Nykyisin en edes syö ähkyyn ja jos tulee mässäiltyä,lähden lenkille tai jtn..paljon parempi olo ja onnellisempi elämä nykyisin,suosittelen muillekkin:)