Mitä kesärenkaita suosittelette. Omia kokemuksia olisi mukava lukea.
C 5
Renkaat
61340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse olen ollut erittäin tyytytväinen ensiasennusrenkaina tulleisiin Michelin Pilot Primacyihin. Hiljaiset, hyvä vesiliirron vastustus ja pieni pyörintävastus. Mukavat ajaa muutenkin, tai sitten auto vaan on niin pirun mukava ;)
Minulla on sama kokemus ja talvella Misukan kitkat.
Itse laitoin täksi kesäksi Continentalin Premium Contactit. Hiljaiset, mukavat ja samalla jämäkät.
Alut 16" ja Marangonit.
Muuten ok, mutta ilmeisesti vierintävastus suurempi, kun kulutus suurempi kuin Nokian kitkarenkailla. (Tästä on ilmastoinnin kesävaikutus poissuljettu, eli vertailu tehty syksyn samanlaisella säällä, samalla taipaleella & tasaraskailla kaasujaloilla.)
c5 2.2 hdi break 2001. Takarenkaat kuluu ulkoreunastaan nopeasti. Huollossa ei voi mitään...Mikä neuvoksi. Autoa en vaihda, on se niin hyvä ja mukava...ajettu 285 000.
Minulla C5 2002 2,0 Hdi. Takuuseen vaihdettu koko taka-akseli, syynä hitsausvirhe, eli pyörät väärässä kulmassa...