Näinhin negatiivisiin viesteihin iloakin!!! Tyttäreni vihittiin viime lauantaina ja hän löysi miehensä täältä netti-maailmasta...ja ihanan miehen löysikin!
Että anopinkin on taas ihan perusteltua jatkaa tätä epätoivoiselta tuntuvaa *hakuaan*:))
Että anopinkin on taas ihan perusteltua jatkaa tätä epätoivoiselta tuntuvaa *hakuaan*:))
Vastaukset 28
Vanhimmat
Toivottavasti anoppiakin lykästää...Onnea etsintään...:)
pitäiskö nyt lyödä vetoa siitä koska vävy löytää uuden ihastuksen nettimaailmasta, sanotaan että vuoden päästä sillä on jo uutta hakusessa. Kerro sitten lisää.
ilonpilaaja...
Voi hel..., että osaa olla negatiivinen asennoituminen joka asiaan. On varmaan ikävä elää noin negatiivisena luonteena!!!
Nyt he ainakin ovat onnellisia - minä myös!
kiitos Mii-su...kiva, kun on järkeviäkin ihmisiä täällä.
kaikkea hyvää Sinulle!
paljon hyvää onnea siihen etsintään,älä luovuta.
Joku sentään on onnellinen.
toivotuksesta...Muista,ettei noista katkerista kirjoituksista kannata välittää...
On hauska lukea välillä tuollaisia positiivisia asioita,niistä tulee itsekkin hyväntuuliseksi...:)
kiitos - toivorikkaana jatkan siis *hakua*. On meitä onnellisia - hääpari ja minä ainakin kaikki häissä mukana olleet;)
Löysinhän minäkin vaimon erään viinakaupan edessä olevalta parkkipaikalta, enkä ole kuitenkaan sinne mennyt vielä tämän reilun kolmenkymmenen vuoden aikana uutta etsimään.
Mikäs netistä tekisi sen kummemman tutustumispaikan, kuin mikä tahansa.
Samat ihmiset jotka käyvät kaupassa, töissä tai opiskelevat, ovat myös tätä nettikansa aivan samanlaisin tuntein ja tavoin.
Kehitys kehittyy!
Sulle voisin sanoa, että ei kannata lähteä enää maitolaitureilta seuraa etsimään, vaikka meidän nuoruudessa sieltä saattoi löytää ison talon tyttären.
Hekin ovat jo laajakaistansa saaneet; keinot vaihtuu, mutta ihmiset helposti jäävät paikoilleen.
Silloin ollaan out, koska kehityksen juna kulkee eteenpäin, eikä pääteasemaa ole vielä tavoitettu mistä vois suunnan kääntää ja lähteä hakemaan niitä asemalle jääneitä poloja matkaan!
mitäs sinä kehityksen mukana kulkeva ihminen sinne viinakaupan parkkipaikalle menisitkään uutta etsimään, sinähän etsit sitä täältä NETISTÄ... häh hää
...ymmärrän, keinot vaihtuu :)))))))
kanssasi samaa mieltä. Eipä sitä tiedä, mistä sen loppuiän kumppanin löytää. Voipi olla naapuris tai sitten täällä "netissä" :)
Kuten voimme huomata niin kaikki paikat ovat miehille vaarallisia-- luolaan asumaan ja pois näkösältä , ja luolassa voin viljellä sieniä ja etanoita
:))) Äläs ny!
Hymyssäsuin astun karhunrautoihin ennenkuin avioon.
Nykylääketiede saa parannettua karhunraudan tuottamat vammat.
voi, johan se on nähty "kauniissa ja rohkeissa", kun oikein hehkutetaan viimeisen päälle niin kohta on asiat tottavie persiillään - ja pahemman kerran!
Niin, mut eihän kait karhunrautoja enää ole?
Ja kyllä ne muutkin "vammat" saadaan parannettua.
Kantsii ainakin siten uskoa :)))
pitää oma rakas niin kauan, kuin päivyrissä riittää elettävää.
Aika monesta asiasta on jo näillä vuosilla päästy yhteisymmärrykseen ja nyt ei tarvi kuin hoitaa henkistä hyvinvointia, sillä arkiset rutiinit eivät enää aiheuta konflikteja.
Tosin ei olla koskaan työnjako-ongelmien kanssa mittaa toisistamme otettu.
ps.Voi, voi, olen nuorena riittävästi testejä suorittanut, enkä "kiveäkään jättänyt kääntämättä".
Senpä vuoksi ei jäänyt kokemisen tarpeita sillä saralla enää tälle iälle.
Sitä samaa seurustelua ja kosimistakin 'soidinmenoineen' voi harrastaa aivan kotioloissa ja saman partnerin kanssa.
siellä keräilytaloudessakin olisin ollut?
Silloin samalla nuijalla kaadettiin kaikki saaliit.
Osa kai saaliista paistettiin tulilla ja osasta nautittiin muuten vaan ja elävänä ja luulenpa, että myös jokseenkin 'tajuisena'?
Nykylääketiede panostaa myös ennaltaehkäisyyn toisinaan jopa enemmän kun vamman hoitoon.
Minä valitsen tuon ennaltaehkäisevän vaihtoehdon ja siirryn valottoman ruoan dietille.
PÄREVALO VELJESKUNTA ON SYNTYNYT
yhteisössämme ei ole karhunrautoja eikä muutakan vaarallista
Minäkin tiedän erään tytön joka löysi miehen netistä ja sai vielä jopa lapsenkin.
Mut ero tuli jo ennen lapsen syntymää! :(
Että en nyt maalaa kuitenkaan pirua seinälle, mut näin kävi heille.
Kyllä itse uskon (miehenä) että on jossain muualla,
kuin noissa sinun mainitsemissa paikoissa.
Tällä seurannalla mitä olen tehnyt naapuriin ja nettiin. ;)!
..makkarareijällä tänä kesänä?
Tulin jokin aika sit kesäreittiä vankilan rantaan. ;)
Hassuttelin...:)))) vanha ihminen...pilke silmäkulmassa :))))
Huomista pidemmälle meistä harva tietää. Hyviä suunnitelmia saattaa olla paljonkin, mutta aikamme saattaa olla rajallista. Siis eläkäämme tässä päivässä ja toivokaamme parasta.
On totta tuo mitä kirjoitit, ja siksi myös itse juuri nyt keskityn elämään tässä päivässä ja kehittämään itseäni pienin askelin joka päivä. ... joilla on mahdollisuus vaikuttaa jokapäiväiseen elämääni. ...
tyttärelle ja hänen miehelleen :Oikein paljon onnea.
Onnellisen lapsen ja vävyn anopille myös; paljon onnea sekä perhejuhlan vuoksi, että tietysti myös onnea oman rakkaan etsimiseen.
Kyllä minä lupaan näillä kannustuksilla jaksaa.
Ja olen sen verran positiivinen anoppi, että ei mulla itku tule, vaikken ketään löytäskään:) - elämä hymyilee muuten!
Internetin deittipalstoilta löytyy kaikenkirjavia kosijoita28.7.2006 07:37
Moni suuri rakkaustarina on saanut alkunsa internetin keskustelupalstoilla, mutta vähintään yhtä usein chattailu on johtanut katastrofiin. Pettymys saattaa olla karvas, kun parikymppiseksi, komeaksi ja urheilulliseksi itseään luonnehtinut chattaaja paljastuukin ikälopuksi, ylipainoiseksi tupruttelijaksi.
Monelle internetin kautta käyty vuolas keskustelu yhteisistä kiinnostuksen kohteista saattaa muuttua vaivautuneeksi tuoppiin tuijotteluksi. Monet toiveikkaat ovat päätyneet hävyttömän huijausyrityksen kohteeksi, monen olettamuksena on päätyä välittömästi samaan petiin.
- Työkaverini järjesti internettuttavuuden kanssa treffit Helsingin keskustassa olevaan kahvilaan. Nuori mies oli aivan juntti - todellinen peräkammarin poika. Ei saanut sanaa suustaan. Aikansa vänkyröityään vihdoin sanoi: "Noh, eiks ny jo mennä?" Tyttö ihmetteli, että minne. "No naimaanhan tässä ollaan tultu" sai tollo änkytettyä, eräs Ilta-Sanomien lukija kertoo.