Jep jep, tunnistat jo varmaan itsesi! Sinä äidin pikku räkänokka! Onko koskaan tullut mieleesi että silloin kun kuuntelet musiikkia autossasi, silloin voi olla niitäkin jotka haluavat nukkua! Esim vuorotyöläiset, vanhukset ja lapset! Onko noin ikävä äidin masuun takaisin vai jotain muuta vakavampaa kun pitää tärvellä oman terveytensä vuoksi myös muidenkin mielenrauha?!? Vielä kun kerran huudatat niitä poppilaitteitasi tässä tippalan alueella niin soitan poliisit perään!!! Tämä ei ole uhkaus vaan lupaus!!! Rekisterinumerosi ja osoitteesi on tiedossa minulla, kohta myös virkavallalla!!! Jos lupaat olla soittamasta poppia kovaa, niin lupaan olla soittamatta poliisille! Ja jos tämä räkänokka ei osaa lukea tätä viestiä niin voisiko joku hänet tunteva lukea, ainakaan hän ei osaa lukea järjestyssääntökä ym!
Suolahti "Tippala"
Pun Renault
52285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos virkavalta ei suostu vaivaamaan itseään asian puolesta, laitetaan jäynää kehiin. Peruna tai banaani pakoputkeen, kuten tehtiin yhdessä Speden elokuvassa, niin eiköhän hiljene näppylänaamaisen amispojun p.illukruisailu vähäksi aikaa ja testosteronitasokin normalisoituu.
aika säälittävää!! ette ees kehtaa kirjottaaaa omalla nimellänne1
Mietin tässä vain, että mitä sinä tänne auot päätäsi... Eikö olisi ollut fiksumpaa kirjoittaa lehteen? Olisi varmasti enemmän lukijoita ja saisit ehkä vastauksia sekä syntyisi uusia kirjoituksia aiheesta muutakin, kuin töyssyistä.
Tais osua oikeaan nilkkaan tää juttu, kun ei poppi traikaa enää! Ja ei sulla monta naapuria ole joilta pyytää anteeksi tuota käytöstäsi!!!
Taitaa olla riittävät bassot kun keulapellitkään ei ole näemmä kestänyt... Aika kivasti mällätty näkyy olevan... Ja maailma pelastuu!!!