...paljonko saan painaa, että tulet hakemaan tanssiin? Pituus on 170 cm!
...ja onko ikärajaa?
...ja milloin tavisten tanssi-illat?
Istun penkillä, katson ja ihmettelen.
...ja onko ikärajaa?
...ja milloin tavisten tanssi-illat?
Istun penkillä, katson ja ihmettelen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei ole mitään rajoituksia. Alustava tanssitaito kuitenkin suotavaa. Tavisten tanssi-ilta on aina. Älä istu penkillä, tule hakuriviin.
Kylläkai se niin on, että jos ennestään tuntemattomista ihmisistä haemme jotakuta tanssimaan, niin haeamme tanssimaan niitä, joiden ulkonäkö (mukaanlukien vaatetus) ja tyyli meitä jollakin tavalla viehättää. Esim. joku henkilö tuntuu turvalliselta, tutulta, mukavalta tai vaikka kauniilta. Hakija ei itse välttämättä edes tiedosta, että mikä jossakin ihmisessä viehättää. Minä tarkkailin ennen yksin lavoilla käydessäni sitä, että kuka miehistä tanssii hyvin. Mutta jos et pääse ensimmäisellekään tanssille, niin et pääse näyttämään taitojasi :( . Joitakin miehiä varmasti viehättää myös naisen rehevä ulkomuoto. Kuitenkin nuoruuden ihannointi on yleisempää ja meillä ihan geeneissä. Nuoruuteen kuuluu mm. hoikkuus, valkoiset hampaat, ei-mustat silmänalukset ja sileä iho, joiden toivomme säilyvän, koska ne ovat viestejä hedelmällisyydestämme ja vetoaa vastakkaiseen sukupuoleen. Tulee myös mieleen, että jos henkilö on kovin lihava, niin hän ei paljoa harrasta tanssia, koska tanssiminen kuluttaa kovasti kaloreita. Ja jos on kovin lihava, niin saattaa myös kunto loppua kesken...
Luulen että vain kauniit, sopivasti hoikat, fiksut ja nuoret - mutta ei liian nuoret - ovat niitä joita oikeasti katsellaan, kun tosipaikka tulee.
Katsekameroilla on todistettu kaikki väitteet sisäisestä kauneudesta ja samanarvoisuudesta humpuukiksi. Katsekamera ei valehtele ja kertoo, mihin ne pupillit kääntyvät, kun vaihtoehtona on pyylevä sekä veltto tai hoikka ja fitness-kuntoinen persoona.
Jos näitä sitten ei löydy, punkerompikin kelpaa. Mutta huom. kelpaa paremman puutteessa.
Terv. "Vatsakas"
Minuun eivät hoikat miehet vetoa ollenkaan, päinvastoin. Sitä vastoin tukevat ja isot miehet sitäkin enemmän. Normaalipainoisetkaan ei oikein iske, jos tukevaa on tarjolla. Iso, painava mies on ihana, vatsaa saa olla kohtuullisesti - paljon seksikäämpää kuin sixpack. Näin on marjat.
Joka ilta on tavisten tanssi-ilta.
Tuo paino ja erityisesti koko aiheuttaa ennakkoluuloja. Itse kun jokaisen pitäisi kantaa kilonsa ja saattaapi hakija luulla urakkaansa ylivoimaiseksi ellei tiedä että olet kevyt vietävä.
Kevyempi henkilö kun on helpompi johdatella ympäriinsä vaikka hangoittelisi vastaankin.
Elikkä rupeahan mainostamaan ja hae itse hyviä tanssijoita. Jos tanssitaitosi riittää siihen niin johan rupeavat muutkin hakemaan.
...alta 100 kg
... yli 16 v.
...joka ilta.
Älä istu ja ihmettele, tule riviin niin tanssitaan.