Aurinko Vesimies, nouseva Skorpioni.

Marielle82

Muita?

Millaisia ihmisiä oman käsityksen mukaan olette?

3

772

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samanmoinen

      Ja olen mielestäni aika monijakoinen tyyppi. Olen kiinnostunut monesta eri asiasta, harrastuksesta ja ihmisistä. Olen ensin viileä, sitten todella kuuma jne sekavaa... Niin, en tiedä kuinka suuri paino laitetaan iälle, se on 31v :}

      En osaa selittää, mutta aika ajoin melkein kärsin luonteestani, ja niin varmaan kanssaihmisenikin :) Olen monesti äkkipikainen ja arvaamaton, logiikkaani ja tapaani toimia on vähän vaikeaa joskus ymmärtää..

      Hyviä puolia ovat ihmis- ja eläinrakkaus, välitän läheisistäni ja minuun voi luottaa. Eikä minun kanssani yleensä tule aika pitkäksi, pitkästyn nimittäin jossain vaiheessa viimeistään itse, ja sitten tapahtuukin :)

      Pidän ihmisistä jotka ovat ennakkoluulottomia ja lähtevät mielellään ideoihini, harrastuksiin ja reissuihin mukaan. Ja keksivät itsekin jotain mukavata, kuten nykyinen mieheni :))

      • Marielle82

        Olen itse tosi ristiriitainen tyyppi. En nyt tiedä onko sillä sen nousevan skorpionin kans mitään tekemistä.

        Aika aktiivinen kuitenkin olen ja hiton äkkipikainen. Olen tosi ailahtelevainen ja kyllä, kanssaihmisillä saa olla tosi pitkä pinna :)

        Kyllästyn asioihin tosi helposti ja kaikessa pitää olla vaihtelevuutta ja huimia tuntemuksia. Aika vauhdikas tyyppi olen enkä kauan junnaa paikallani.

        Olen kyllä aika samanlainen kuin sinä :) Välitän tosi paljon ihmisistä ja eläimistä. Oon rosi luotettava ja jopa raivostuttavan rehellinen. Eli sanoa töksäyttelen harkitusti mutta kuitenkin välittämättä toisen reaktiosta kaikki asiat. Eli jos joku loukkaantuu niin en välitä koska en pahaa asialla tarkoittanu. Jos tosi pahalta näyttää tilanne niin pyydän anteeksi mutta vain siksi että toinen loukkaantui, en siksi mitä sanoin. Eli puheitani en peru ellei niitä käsitetty väärin.

        Jes. Oon extempore tyyppi, lähden ihmereissuille kavereiden kans ja ehdottelen huimia ideoita joita toiset sitten toteuttaa jos en ite saa aikaseksi :) Pidän ihmisistä jotka on yhtä innokkaita ja vauhdikkaita kuin itsekin olen :D Mutta sen verran pitää sanoa että kaveria en hylkää ikinä eli jos jonnekin mennään nin aina porukalla eikä jätetä "hitaimpia" matkasta.


    • Tunnen yhden tyypin jolla noi menee toisin päin aurinko skorpionissa ja nouseva on vesimies.Mun mielestä tää yhdistelmä on jotenkin ristiriitainen en osaa vaan selittää,että miksi...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      77
      8882
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      314
      6728
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      100
      5950
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3850
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      30
      3241
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      65
      3169
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      164
      2155
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1806
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1468
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1256
    Aihe