- En oikein osaa sanoa, olisiko se ollut tarpeen. Minä en ole sääennustaja, mutta katsotaan nyt, Räikkönen totesi.
On se aika tunari kun ei osaa edes ennustaa säätä. Varsinainen pelle ;)
On se aika tunari kun ei osaa edes ennustaa säätä. Varsinainen pelle ;)
Vastaukset 25
Vanhimmat
Juha Föhr, hyvä ystäväni on myös Kimin kaveri. Usein viettävät viikonloppuja kahden kirkkonummella. Joten kyllä Kimi jotain säistäkin silloin tietää.
Selvästi alkaa Jesuksella olla haukkumisen aiheet aika vähissä kun täytyy jo tuollaisestakin asiasta pilaa tehdä :D
On sangen tärkeää tietää millainen keli on tulossa kun valmistautuu kisaan, kimi matias on niin tyhmä ettei edes tuota tajua ;)
Hyvää läppää kyllä heität, mutta voisi keskustella välillä asiallisestikin eikä aina huumorilla :D
...aika katkeroituneelta miljonääri-Kimille;)
Sinä taas vaikutat ihmiseltä joka nuolisi kimi matiaksen perseen joka paskannuksen jälkeen vain sen takia kun sillä on rahaa mistä se konna ei maksa edes veroja Suomeen ja sinä sen takia ylistät häntä sillä ei hän ole voittanut edes maailmanmestaruutta ;)
Kylläpä sen Kimin täytyykin olla loistava kuljettaja ja työntekijä, kun monetkin tallit tarjoavat sille noin törkeän isoa palkkaa! Minähän en kerkeä ikuna (ainakaan nykyisellä menolla)tienaamaan yhtä paljon kuin Kimi yhdessä kuukaudessa... :o
F1-sarjassa on tusinan verran muitakin kuljettajia jotka eivät ole maailmanmestareita eivätkä maksa veroja kotimaahansa. Mikset hauku heitä? Koska olet katkera Kimille ;)
Eli parhaita kun sinä lyöt päätäsi kimi matias seinään ja yrität epätoivoisesti nuolla sen persettä kuten pomosi persettä ;)
Olet siis gloryhunter joka kannattaa sitä joka kulloinkin johtaa MM-pisteissä koska itsetunto ei kestä tappioita. Kaksi vuotta sitten et varmaan ollut kuullutkaan mistään Alonsosta kun hän joka toisessa kisassa ajeli pihalle. Ja ensi vuonna kun mestaruudesta taistelevat Räikkönen ja Fisichella, ei ole vaikea arvata kuka "yllättäen" onkin uusi suosikkikuljettajasi, mukamas aina ollut ;)
Kannattaisi sinun muistaa myös se, että yli 90% F1-faneista ympäri maailman (poislukien italialaiset) kannattavat nimenomaan oman maansa kuljettajia. Esim. Hollannissakin kaikki luottavat Albersiin, vaikka hän ei todennäköisesti koskaan saavuta mitään. Mikset siis hauku hollantilaisia? Koska olet katkera suomalaisille ;)
suomessa ei ole yhtään hyvää, rehellistä autourheilijaa. Onneksi maailmaan on syntynyt Michael Schumacher, tuo ylivoimaisesti paras autourheilija kautta aikojen ja nyt hänelle on löytynyt hyvä seuraaja, Fernando Alonso, Espanja, Viva Alonso!!!
Miksi haukut suomijuntteja, vaikka lukeudut niihin itsekin? Ja tuo väite ettei Suomessa hyviä kuskeja ole, on taas oma mielipiteesi. Oikeasti esimerkiksi Häkkinen, Räikkönen, Rosberg, Kankkunen, Mäkinen ja Alén ovat kaikki saavat paljon tunnustusta osakseen.
Ja saanko vielä kysyä, mistä lähtien olet Schumia ja Alonsoa "kannattanut"? Schumia luultavasti vuodesta 2004 ja Alonsoa viime vuoden puolestavälistä ;)
Keskikastin kuskeja kaikki suomijuntit, tuuri mestareita kuten hyvinkin hakkisen, sen kuolaavan suomijuntin mestaruudet osoittavat. Eka voitto työnnettiin puupää mikalle ;) Tosimies ;)
Ja jälleen tuo "tuurimestari" on oma mielipiteesi. Ei kukaan täysjärkinen ihminen väitä jonkun voittaneen mestaruutta "tuurilla", ellei ole provosointi mielessä.
Poika, muistatko miten lahjakkaasti mika sen teki ;) mikalla ja kimi matiaksella on aina kakkoskuskit petäämassa peliä suomijunteille. Poika!
Muistan kyllä, Häkkisen ensimmäinen voitto tuli helponlaisesti mutta silti ansaitusti. Olisi ansainnut voiton jo aiemmin, mutta Mersun moottori oli monesti toista mieltä. Ainakin Englannin ja Euroopan GP:t olisi ajamalla voitettu.
Sitten provoa: Mikaa ja Kimiä auttavat kakkoskuskit, koska suomalaiset määräävät ;) muut nuolkoon suomalaisten perseitä ja luovuttakoon voitot tänne ;)
mika oli Schumacherille niin katkera että auttoi koko kauden Villeneuvea voittamaan Schumacherin kun kukaan ei pärjännyt yksi tuolle maailman mahtavimmalle kuljettajalle ;() mika NUOLI jo silloin kaikkien persettä, se on ansaitsemista ;)
Auttoi koko kauden? Heh, pikemminkin päinvastoin. Häkkinenhän söi valtavasti Villeneuvelta pisteitä ja ilman Häkän teknisiä vikoja jotka aina auttoivat Villeä enemmän kuin Schumia, Schumi olisi vienyt mestaruuden. Ilman Häkkisen hyviä ajosuorituksia Villeneuve olisi vienyt mestaruuden jo Japanissa, viimeistään.
Mutta mistä sinä tuonkin olisit voinut tietää, kun rupesit seuraamaan lajia vasta yli kuusi vuotta myöhemmin ;)
...ylistä Kimiä. Ja sinä olet Kimiä köyhempi, siksi olet katkera. Minäkin olen Kimiä köyhempi, mutta silti tyytyväinen omaan elämääni.
;) naurettava juttu, osoittaa pojan lapsellisuuttasi hyvin ;)
...heikkoa ulosantia sinulla (O.O)
kieliopista, poika? kimi matias on huono autonkehittäjänäkin.
toivot!
Mä oon tosi homo tyyppi ja kaiken lisäksi mulla oli todistuksessa äidinkielen numero 4.Olen myös häpeäksi Suomelle koska olen tälläinen toisten perseiden nuolija ja KAIKEN lisäksi en edes kannusta YHTÄÄN omaa maatani..(olen myös aika provosoiva ääliö)
on jesuksen sääennuste? Vaikka Hockenheimiin. Viiden päivän ennustetta odotan ja samalla voisit ennustaa kahden kuukauden sään tänne länsisuomeen. Mikään joensuun korven sää ennustus ei käy. Annappas tulla profeetta.