Nythän se onni potkas! Pamahti lotossa 7 oikein ja jättipotin kera, 4,3 milliä. Mitä helevettiä mä tolla rahasummalla? Täytyy miettiä, jos osan vaikka lahjottais. Ekana tuli mieleen AA, mutta eihän ne ota suorituksia vastaan. Olis helpompaa, kun alkais taas dogaamaan. Enpä kuitenkaan taida alkaa.
Nythän se onni potkas!
Bienvenu
5
453
Vastaukset
- IsoPaha SepeSusi
Dogaus?
Olen kyllä kuullut dokaamisesta, mutta dogaus. Onko sillä jotain tekemistä koirien (a dog) kanssa?- se on stadia
slangisana Etelä-Suomesta. Tarkoittaa ihan samaa kuin sinun tuntema dokaaminen.
- Bienvenu
Siinä missä murre pysyy, slangi elää.
Katselitko muuten kesäkuussa futista vai fudista?
Nouse hirteen, jos et pääse omin voimin, naapuri auttaa
- Lemahdus 2
Kateus juo kalatkin vedestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75703
- 50587
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381