sähköputkien läpiviennin

Sokkelinalitus tehdään "sähkärin" pvc-muoviputkella. Niitä tulee 50, 32 ja 25 halkaisijalla olevia, eli onko kaikkiin kokoihin taivutusjousi olemassa vai pitääkö niihin laittaa jokin kulma tms??
3922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taivutella jousella. Niihin on saatavilla ns kaaria

Äänestä
  • mielestäni 25:een löytyy vielä taivutusjousi. mutta kuten sanoit niin valmiilla kaarilla homma hoituu helposti eikä ees maksa mahdottomia.

    Äänestä

Mikäli tilaa on runsaasti, 25 putken voi hyvun taivuttaa jousella, mutta suosittelen valmiita käyriä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taivutus kirjoitti:

Sokkelinalitus tehdään "sähkärin" pvc-muoviputkella. Niitä tulee 50, 32 ja 25 halkaisijalla olevia, eli onko kaikkiin kokoihin taivutusjousi olemassa vai pitääkö niihin laittaa jokin kulma tms??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu