pikkutyttöjen pukeutuminen

Rupean pitämään itteäni täytenä jammusetänä kun 10 vuotiaat lapset kulkevat helvetin seksikkäissä vaatteissa ja kyllä minä ne valitettavasti myös seksikkäinä näen. Onneksi ne sentään kuulostavat ja käyttäytyvät kun lapset, muuten joutuisin ampumaan itseni. Eli voisitteko katsoa että ne lapset pukeutuvat kuin lapset. En nyt tarkoita mitään kurahaalareita, mutta kireät dieselit ja toppi on 10 vuotiaalla pikkutytöllä mielestäni jo pikkasen liikaa.
6894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tekstistäsi päätellen kuitenkin olet vanhempi kuin nuo 10-v. tyttölapset, joten sinulta vaaditaan sitä vastuuta ja rikoslain edellyttämää "kansalaisten koskemattomuutta", joten hae apu ajoissa jos koet pulassa olevasi nykyisten lasten pukemusten vuoksi. "Aikuisten" pitää todellakin kontrolloida käytöksensä.

Äänestä
  • pidän todellakin näppini erossa.

    Äänestä

Keskustelijat kuulkaa: Tämä ylläoleva vaikuttaa pelkältä provolta, -älkää menkö lankaan!

Tuo säälittävä "nuori mies" lienee säälittävän yksinäinen.....

Äänestä
  • Toden totta, pikkutytöt kulkevat *aikuisten* naisten bilehile vaatteissa, joka on ainakin minun mielestä todella moraalittoman näköistä. Saa siinä sitten vanhemmat ihmetellä, jos lapsella jaa ns. lapsuus elämättä. Itse puen tyttöni lasten vaatteisiin, niissä hän voi olla rennosti ja käyttäytyä niinkuin lasten kuuluu. Parhaat ja mieluisimmat vaatteet ovat meillä Collage-pukuja :)

    Äänestä

Siis todellakin lasten vaatteet ovat liian pornahtavia!

Äänestä
  • minulla on vaan poikia, niiden vaatteet ei sentään vielä ole sellaisia.

    Pitäähän ihmisellä tietysti olla oikeus pukeutua miten haluaa, mutta jos minulla olisi tyttö(jä), niin toivoisin, että he eivät pukeutuisi kireisiin napapaitoihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuori mies kirjoitti:

Rupean pitämään itteäni täytenä jammusetänä kun 10 vuotiaat lapset kulkevat helvetin seksikkäissä vaatteissa ja kyllä minä ne valitettavasti myös seksikkäinä näen. Onneksi ne sentään kuulostavat ja käyttäytyvät kun lapset, muuten joutuisin ampumaan itseni. Eli voisitteko katsoa että ne lapset pukeutuvat kuin lapset. En nyt tarkoita mitään kurahaalareita, mutta kireät dieselit ja toppi on 10 vuotiaalla pikkutytöllä mielestäni jo pikkasen liikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu