kui moni

kuinka moni syö päivittäin xanoria tai jotain muuta rauhottavaa..itte oon joutunu ny 3 perättäisen päivä ottaa xanorii ko on ollut nii kamala olotila..oon sairastanu paniikkihäiriötä reilu 6 vuotta...syön sepramia 40mg päiväs!!!
2299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En kyllä sairasta paniikkihäiriötä vaan essential tremoria ja siihen sairauteen ei mulla auta kun Xanor.

Joudun ottamaan päivittäin 1-2mg/vrk, että selviän joka päiväisestä elämästä.

Annos ei sinänsä ole suuri, mutta niinhän se on, että koukkuun jääminen on helppoa. No, eipä "haittaa" kun joudun lopun elämääni niitä käyttämään.

Toinen asia on sitten esim. paniikkihäiriö, josta saattaa parantua. Sitten voi tulla ongelmia jos Xanorit lopetetaan. Kaikki viekkarit on toki henk.koht. asia, eikä jokainen koukkuun jää.

Äänestä

Mä olen syönyt päivittäin xanoria 1/2- 1 tabl. Syön myös Optiparia 40mg päivässä. Xanorista en ole tullut riippuvaiseksi, aina välillä on kausia, jolloin pakko ottaa päivittäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjkjkk kirjoitti:

kuinka moni syö päivittäin xanoria tai jotain muuta rauhottavaa..itte oon joutunu ny 3 perättäisen päivä ottaa xanorii ko on ollut nii kamala olotila..oon sairastanu paniikkihäiriötä reilu 6 vuotta...syön sepramia 40mg päiväs!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu