omituinen piippaus

Missähän mahtaa olla vika kun laittaa Vectran murtohälyttimen päälle (kaukosäätimestä tuplaklikkaus) niin se menee normaalisti päälle, mutta parin sekunnin päästä auto alkaa pitää kohtalaisen voimakasta piippausta. Siis piip piip ei piiiiiiip.

Auto on -99 Farmari Vectra TDi 2.0
2408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samaa teki mulla tossa muutama päivä sitten, nyt ei toimi hälyt ollenkaan. Valo kyllä palaa ja vilkkuu sisällä ihan normaalista, mutta kun yrittää painaa ovien aukaisua (avaimeen integroitu) ei tapahdu yhtikäs mitään. Hälyttimet merkkiä Defa

Äänestä
  • ja elikkäs autona Opel vectra 2.0 16v vm99

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helevetin ooppeli kirjoitti:

Missähän mahtaa olla vika kun laittaa Vectran murtohälyttimen päälle (kaukosäätimestä tuplaklikkaus) niin se menee normaalisti päälle, mutta parin sekunnin päästä auto alkaa pitää kohtalaisen voimakasta piippausta. Siis piip piip ei piiiiiiip.

Auto on -99 Farmari Vectra TDi 2.0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu