Risteilylle?

Mitä mieltä olette/onko kukaan käynyt risteilyllä (2vrk) vielä viikoilla 31?
3364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mut lepoa tarvii ja muistettava juoda vettä tarpeeksi ja syötävä usein, ei kande mitä tahansa seisovasta pöydästä esim. syödä. hyvät kengät, korkkarit kandee unohtaa ja ei tiukkoja vaatteita.

Äänestä
  • myös noilla viikoilla, reissu oli kyllä yllättävänkin raskas, vettä kun joi pitkin päivää niin auttoi hiukan..

    Äänestä

Työmatkan takia olin viikolla 28 Hki-Tukholma-Hki-risteilyllä. Ei ollut sinänsä mitään ongelmia, kunhan muisti juoda paljon vettä. Laivalla se ilmastointi kuivattaa ihan älyttömästi. Baarissa en jaksanut notkua ihan samaan tahtiin kuin muut, mutta kiitettävän myöhään kyllä silti, kun löysimme savuttoman nurkan.

Korvatulpat kannattaa ottaa mukaan! Älämölö käytävältä kyllä siitä huolimatta valvotti, mutta verrattuna baarissa pilkkuun asti viihtyneeseen osaan ryhmää olin kyllä silti freesimpi näky paluuaamuna :-).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Mitä mieltä olette/onko kukaan käynyt risteilyllä (2vrk) vielä viikoilla 31?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu